AEK Ateny - Real Madryt 3:3

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Bojowo nastawieni Grecy,...

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Bojowo nastawieni Grecy, dopingowani przez fantycznych kibiców, od razu ruszyli do przodu i szybko objeli prowadzenie. W 6 minucie rzut wolny wykonywał, znany z występów w Sevilla FC, Tsartas. Å?adne uderzenie i słupek. Sędzia jednak zdecydował o powtórce- Grek pospieszył się z wykonaniem wolnego. Żółta kartka widać zdenerwowała Tsrtasa (dostał ją za dyskusje z sędzią) i po perfekcyjnie wykonanym wolnym jest 1:0. Real jednak szybko otrząsnał się z letergu. W 16 minucie Guti kapitalnym zwodem gubi trzech obrońców i podaje do Raula. Zawodnik z numerem 7 z pierwszej piłki odgrywa do Zidana, ten genialnie przyjmuje piłkę i strzałem z lewej nogi w długi róg nie daje szans Chiotisowi.
Real powoli zaczyna kontrolować grę, ale to Grecy podwyższają wynik. Rzut rożny wykonywał Tsartas, mocno bita piłka i Maladenis uprzedza interwniującego na przedpolu Casillasa, jest 2:1. 3 minuty później jest już 3:1! Tsartas, tym razem z rzutu wolnego, miękko wrzuca piłkę na 8 metr i Nikolaidis popisuje się ekwiblirystyczną acz skuteczną główką. Real na kolanach? Nic z tych rzeczy! W 39 minucie pasywaną postawę obrońców wykorzystuje Zidane. Po rzucie rożnym Figo, Francuz z 2 metrów posyła bombę pod poprzeczkę i jest 3:2. Takim wynikiem kończy się I połowa.
W drugiej obie drużyny nie grały już w tak zawrotnym tempie. Mecz stał się przeciętnym widowiskiem. Bliski wyrównaia był Raul, trafił jednak w poprzeczkę. Wreszcie w 60 minucie po wrzutce Carlosa z lewej flanki Guti sprytnym strzałem pokonuje bramkarza AEK. Poźniej jeszcze obie drużyny miały szansę zmienić rezultat. Jednak i Cambiasso i Maladenisowi zabrakło precyzji oraz zimnej krwi. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. W druzynie AEK najlepszy na boisku był Tsartas (bramka i 2 asysty). W Realu oprócz Zidana na pochwały zasłużyli Figo, Carlos i Guti. Morientes i Portillo nie wnieśli nic do gry Realu bo mieli na to za mało czasu. Osobiście dziwi mnie trochę dlaczego Del Bosque tak poźno zdecydował się na zmiany w tym drugorzędnym bądź co bądź meczu...