/ Mateo

Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Uraz Coentrão, świetny mecz Illarry

Zawodnicy wypożyczeni z Realu Madryt nie będą dobrze wspominać ubiegłego weekendu. Espanyol, w którym występują Asensio i Burgui, skompromitował się w meczu z Realem Sociedad, Coentrão doznał groźnej kontuzji, a De Tomás zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie. Dobre nastroje mają zaś Medrán i Llorente – ten pierwszy po dłuższej przerwie wrócił do gry, drugi zaś przyczynił się do kolejnego zwycięstwa Rayo Vallecano.

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol)
Wyszedł w pierwszym składzie w starciu przeciwko Realowi Sociedad i zaliczył jeden z najgorszych meczów w swojej karierze. Jego drużyna została rozbita przez gości aż 0:5, a sam Asensio snuł się przez 90 minut po boisku. Nie wyróżnił się absolutnie w żaden sposób, lecz dostosował się do poziomu prezentowanego przez partnerów z drużyny.
Ocena Marki: 0/10
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Jorge Burgui (Espanyol)
Wszedł na boisko w 45. minucie, ale nie pomógł Espanyolowi, który skompromitował się z Realem Sociedad (0:5). Burgui był jednak jednym z najaktywniejszych piłkarzy swojego zespołu. Nie bał się dryblingu i na tle pozostałych graczy Papużek wypadł całkiem korzystnie.
Ocena Marki: 4/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Fábio Coentrão (Monaco)
Zaliczył bardzo udany występ w zeszły wtorek, a jego ekipa wygrała z Bastią 2:0. Obrońca zaliczył kluczowe podanie, był dosyć aktywny w ofensywie, a Monaco zachowało czyste konto.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Gdy wydawało się, że wszystko – w tym forma Coentrão – idzie w dobrym kierunku, w starciu przeciwko Nice już w 12. minucie Portugalczyk zszedł z boiska. Jak się okazało, powodem tak szybkiej zmiany była kolejna groźna kontuzja. Trudno stwierdzić, jak długo Fábio pozostanie poza grą.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Dienis Czeryszew (Valencia)
Debiut w barwach nowego zespołu nie był dla Rosjanina zbyt udany. W Pucharze Króla w starciu z Barceloną pojawił się na murawie w 58. minucie przy owacji ze strony kibiców gospodarzy. Do tego mógł się tylko przyglądać, jak Katalończycy strzelają kolejne gole. Wchodził na boisko przy stanie 0:3, a licznik zatrzymał się na 0:7.
Ocena Marki: 5/10
Ocena WhoScored: 5,4.10

W weekend w lidze Dienis dostał od Neville’a szansę na grę od początku, ale nie był w stanie pomóc drużynie w zdobyciu chociażby jednego punktu. Nietoperze poległy na wyjeździe z Betisem i ich sytuacja jest coraz gorsza. Rosjanin poziomem dopasował się do kolegów z zespołu. Nie oddał ani jednego strzału i zarobił żółtą kartkę.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Raúl de Tomás (Córdoba)
Coraz lepiej mu idzie w Córdobie. Znów wyszedł w pierwszym składzie i już w piątej minucie pokazał, że warto było na niego postawić. Strzelił bramkę na 1:0, ale później nie dopisało mu szczęście – jeszcze w pierwszej połowie opuścił murawę. Prawdopodobnie doznał urazu, jednak oficjalna strona klubu nie opublikowała na ten temat żadnego komunikatu. W niedzielę jego zespół zremisował 3:3 z Alcorcónem.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 2/3

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
Rozegrał cały mecz z Las Palmas i przyczynił się do utrzymania czystego konta. Rayo ostatecznie wygrało 2:0, a Diego może być zadowolony z kolejnego dobrego występu. Zanotował sześć odbiorów i dwukrotnie próbował szczęścia pod bramką rywali.
Ocena Marki: 7/10
Ocena WhoScored: 7,3/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón)
Sporting zremisował z Deportivo La Coruńa 1:1. Omar poczynania kolegów oglądał tylko z perspektywy ławki rezerwowych.

Álvaro Medrán (Getafe)
Nareszcie wrócił na boisko. Wszedł z ławki w meczu z Málagą, gdy Getafe przegrywało już 0:3. Różnicy nie zrobił, jednak nawet 15 minut rozegranych na La Rosaleda musi go cieszyć. Prawdopodobnie z meczu na mecz będzie dostawać coraz więcej szans od Frana Escriby.
Ocena Marki: brak

Lucas Silva (Olympique Marsylia)
Brazylijczyk przeżywa swoje najgorsze chwile po przyjeździe do Europy. W zimowym okienku transferowym mógł odejść do Anderlechtu, ale odmówił. Ta decyzja rozzłościła prezesa Olympique’u i Lucas został odstawiony na boczny tor. Zabrakło go w kadrze na ostatnie dwa mecze ligowe, a do tego został wykreślony z listy na Ligę Europy.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
W poprzednim meczu doznał urazu, który wyklucza go z gry na co najmniej miesiąc. Nie zagrał więc w spotkaniu z Leganes, które Real Saragossa wygrał 1:0.

Sprzedani

Iker Casillas (Porto)
W Pucharze Portugalii Porto pokonało na wyjeździe Gil Vicente 3:0. Iker dostał od trenera wolne i nie znalazł się nawet w kadrze na ten mecz. W weekend wszystko wróciło do normy i hiszpański golkiper wybiegł w podstawowym składzie w ligowym starciu na własnym stadionie z Aroucą. Niestety nie zanotował najlepszego występu. Jego drużyna niespodziewanie przegrała 1:2, a Casillas stracił gola już w 10 sekundzie spotkania. Później bronił już dobrze, a przy drugiej bramce nie miał szans.

Asier Illarramendi (Real Sociedad)
Zespół z Kraju Basków zamykał 23. kolejkę Primera División w Barcelonie, gdzie mierzył się z Espanyolem. Ekipa Illarramendiego rozbiła gospodarzy aż 5:0, a były gracz Realu Madryt zaliczył bardzo udane zawody. Nie zdobył asysty ani nie strzelił gola, jednak tradycyjnie przejął rolę reżysera gry Txuri-Urdin i spisał się bardzo dobrze.
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,8/10

Sami Khedira (Juventus)
Tydzień temu został zmieniony w przerwie meczu i pierwsze informacje wskazywały na to, że nie chodzi o żaden uraz. Dokładniejsze badania wykazały jednak naciągnięcie mięśnia uda. W związku z tym Khedira musi pauzować przez 2–3 tygodnie.