Oceny zawodników po meczu z Granadą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Granadą 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1381 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Zyglin. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Do pewnego momentu radził sobie bardzo dobrze. Zaliczył dwie udane interwencje poza szesnastką i do 60. minuty podejmował dobre decyzje przy wyjściach. Nie może być jednak w stu procentach z siebie zadowolony – przy bramce dla Granady lepszą decyzją byłoby prawdopodobnie pozostanie na linii. El Arabiego gonili obrońcy i raczej nawet nie zdecydowałby się na strzał w stronę bramki.

Daniel Carvajal
Kolejna świetna asysta bocznego obrońcy przy golu na 1:0. Mimo wszystko był nieco wycofany, a rywal neutralizował jego ofensywne rajdy. Na szczęście potrafił znaleźć lukę i wykorzystać błąd obrony. Mimo wszystko zagrał gorzej niż w kilku poprzednich występach.
Raphaël Varane
Dawno nie zagrał tak słabego meczu. Był pogubiony, dawał się ogrywać, a nawet w powietrzu nie stanowił takiej gwarancji, jak w poprzednich starciach. Zaliczył kilka udanych interwencji na ostatnich metrach, jednak w ogólnym rozrachunku ma za sobą jeden z najgorszych występów w tym sezonie.
Sergio Ramos
Znów to na nim ciążyła odpowiedzialność za wyprowadzanie piłki z obrony w ataku pozycyjnym, ale tym razem nie poradził sobie z tym tak dobrze, jak w starciu z Espanyolem. Niecelnych podań nie było wiele, ale w obronie pozwalał napastnikom Granady na zbyt wiele.
Marcelo
Granada skutecznie zamknęła jego flankę, dlatego nie miał wielkiego pola do popisu. Kilka razy zapędził się do przodu, ale tym razem nie przebywał zbyt często na połowie rywala. Przez brak aktywności w ataku znów nieco bardziej widoczne były jego niedoskonałości w grze obronnej.
Luka Modrić
Bezapelacyjny bohater meczu. Popełnił błąd przy golu na 1:1, ale sam się we wspaniały sposób zrehabilitował. Nawet tę pomyłkę przy bramce dla Granady łatwiej mu wybaczyć, ponieważ harował wczoraj jak mało który piłkarz w zespole Los Blancos. El crack total.
Toni Kroos
Znów zupełnie zagubiony w ataku pozycyjnym. Po raz kolejny jego występ był co najwyżej przeciętny. Jak zawsze jego skuteczność podań była imponująca (95%), jednak zbyt rzadko przyspieszały one akcje Królewskich.
Isco
Kilka razy udanie dryblował, ale niestety zaliczył też sporo strat. On także niezbyt udanie współpracował z pierwszą linią i środkowymi pomocnikami, krzątając się gdzieś w okolicach pivotów lub bocznych obrońców Granady. Im bliżej bramki rywala, tym gorzej.
James Rodríguez
Teoretycznie tych udanych zagrań było całkiem sporo. Tyle tylko, że nic nie dawało to Realowi Madryt. James relatywnie rzadko pokazywał się do gry i nie potrafił stworzyć różnicy. Niezbyt często podawał do przodu i był zdecydowanie za mało aktywny we współpracy z ofensywnymi partnerami.
Karim Benzema
Znów otworzył wynik meczu i przedłużył swoją passę liczby meczów z rzędu z bramką do sześciu. Poza tym próbował wyciągać obrońców Granady, ale było to trudniejsze niż zwykle, ekipa gospodarzy była bowiem całkiem dobrze ułożona. W 57. minucie znalazł się w niemal doskonałej sytuacji, ale uderzył prosto w bramkarza. Mimo gola może mieć mały niedosyt.
Cristiano Ronaldo
Kiedy drużyna go potrzebuje, on znika. Tak było i tym razem. Zbyt mało aktywny, zbyt mało skuteczny, zbyt mało… wszystkiego. Jeśli naprawdę chce być uważany za lidera tej ekipy, musi być kluczowy także w tych najtrudniejszych momentach. A teraz znów nie był.
Jesé
Jego wejście niewiele zmieniło. Rzadko był przy piłce i większość jego podań nie wpływało na rywala. Wydaje się, że mógł zrobić nieco więcej w ciągu tych trzydziestu minut.