Castilla znów zwycięska

Trwa świetna passa Ramisa

Castilla wygrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem straciła bramkę, ale to nie ma znaczenia, ponieważ zwycięstwo na stadionie w Zubiecie jest bardzo cenną zdobyczą. Wracając do początku spotkania, Ramis postanowił zostawić na ławce Enzo i Mariano. Obaj pojawili się na murawie w drugiej połowie. Dominikański napastnik zdobył rozstrzygającego gola, a Francuz przyłożył nogę do akcji, po której sędzia odgwizdał jedenastkę.

Mecz zaczął się idealnie dla Castilli. Javi Muńoz posłał podanie w kierunku Febasa, który wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Od razu w następnej akcji mogło być 2:0, ale strzał Cedrésa z trudem powstrzymał Bardají. Baskowie przez pierwszy kwadrans byli całkowicie zagubieni, nawet nie potrafili się zbliżyć do bramki Abada. Dopiero przed przerwą Merquelanz oddał groźny strzał, jednak Marcos Llorente zdołał go zablokować.

W drugiej połowie obraz gry zupełnie się zmienił. Gospodarze zyskali przewagę i za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu. Potrzebowali wielu prób, lecz w końcu zdołali pokonać Abada. Tej sztuki dokonał Ugarte. Ramis zareagował natychmiast, wpuszczając na boisko Jiméneza w miejsce Ødegaarda. Ta zmiana ożywiła grę Królewskich. Sam Álvaro miał świetną okazję na gola, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 81. minucie Mayoral powinien trafić do siatki. Znalazł się w idealnej sytuacji, jednak zabrakło mu szczęścia.

Już wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, kiedy do akcji wkroczył Enzo. Francuz pięknym podaniem obsłużył Febasa, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter nawet się nie zawahał, a jedenastkę na gola zamienił Mariano. Stadion w Zubiecie został w tym sezonie podbity dopiero drugi raz, co dodatkowo podkreśla dokonanie Castilli. Początek pracy w zespole rezerw Ramis ma wymarzony. A za tydzień mecz na szczycie, na Alfredo Di Stéfano przyjeżdża bowiem trzeci w tabeli Real Unión.

Real Sociedad B – Real Madryt Castilla 1:2 (0:1)
0:1 Aleix Febas 3’ (asysta: Javi Muńoz)
1:1 Andoni Ugarte 64’
1:2 Mariano Díaz 93’ (rzut karny)

Real Sociedad B: Ander Bardají, Josu Ibarbia, Xabi Prieto, Andoni Ugarte, Srđan Babić, Alejandro Sanz (Igor Zubeldia 77’), Joseba Muguruza (Eneko Jauregi 83’), Jon Guridi (Kevin Rodrigues 65’), Jon Bautista, Luca Sangalli, Martín Merquelanz.

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Dani Fernández, Philipp Lienhart, José León, Álvaro Tejero, Marcos Llorente, Aleix Febas, Javi Muńoz (Enzo Zidane 73’), Cristian Cedrés (Mariano Díaz 76’), Martin Ødegaard (Álvaro Jiménez 65’), Borja Mayoral.