Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Bramka Khediry, asysta Asensio

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Po wyczerpującym tygodniu, w którym Espanyol aż dwukrotnie musiał stawać w szranki z Barceloną, przyszedł w końcu czas na teoretycznie słabszego od niej przeciwnika. Papużki wybrały się z wizytą do Eibaru, który jednak niegościnnie pokonał je 2:1. Marco na szczęście nie ucierpiał zbytnio w pucharowej potyczce z Barceloną i w pełni sił stawił się w pierwszej jedenastce. Zaliczył asystę przy bramce na 1:1, ale poza tym dopasował się do kolegów i nie pokazał nic wyjątkowego.
Ocena Marki: 5/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Jorge Burgui (Espanyol):
Mecz z Eibarem oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Fábio Coentrão (Monaco):
Coentrão w końcu wyleczył uraz nogi i od razu wskoczył do wyjściowego składu Monaco na starcie z Ajaccio. W emocjonującym spotkaniu wystąpił na lewej obronie i… zaasystował z rzutu rożnego Ricardo Carvalho przy trafieniu na 2:2, tym samym pomagając w ustaleniu wyniku meczu.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba podjęła drużynę Mallorki i wygrała 3:1. Raúl wszedł na murawę w 86. minucie przy ustalonym wyniku, zmieniając Florina Andone, strzelca pierwszej bramki.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo na wyjeździe przegrało z Levante 1:2. Diego nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu zawieszenia za pięć żółtych kartek.

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
W starciu otwierającym kolejkę Sporting uległ Villarrealowi 0:2. Omar rozegrał cały mecz w środku pola. Na wielki plus należy mu zaliczyć interwencję z doliczonego czasu gry, kiedy wybił piłkę z linii bramkowej i uratował swój zespół od jeszcze większej porażki. Poza tym raczej bezradnie mógł patrzeć, jak fantastyczny duet Soldado-Bakambu wykorzystuje błędy defensywy Sportingu.
Ocena WhoScored: 7,5/10 (najwyższa w drużynie)

Álvaro Medrán (Getafe):
Getafe wygrało ze Sportingiem 2:1. Medrán wciąż leczy złamanie kości strzałkowej.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Marsylia zremisowała u siebie w niedzielę z Guingamp 0:0. Lucas Silva znalazł się w kadrze na to spotkanie, ale ostatecznie José Miguel González nie wpuścił go na boisko ani na minutę.

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Saragossa grała na wyjeździe z Realem Oviedo. Goście przegrali ten mecz 0:1, a Jesús wystąpił w podstawowym składzie. Młody Hiszpan w 72. minucie meczu dostał żółtą kartkę. Gospodarze mieli przewagę w pierwszej połowie, w drugiej zaś cofnęli się, czekając na kontry. Vallejo z kolegami nie zagrał jednak źle, w całym meczu linia defensywna Saragossy pozwoliła na oddanie tylko trzech celnych strzałów na bramkę Oviedo. Niestety atak gości nie poszczycił się ani jedną próbą, która wymagałaby od bramkarza gospodarzy, Estebana, wysiłku.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Smoki podobnie jak Królewscy dobrze zareagowały na zwolnienie trenera, wygrywając w niedzielę z Boavistą w derbach Porto aż 5:0. Casillas przez cały mecz był niemalże bezrobotny, ponieważ piłkarze gospodarzy oddali tylko jedno celne uderzenie na bramkę. Dodatkowo w 55. minucie golkiper dostał żółtą kartkę za faul na Luisinho.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad w ten weekend wygrał 2:0 z Valencią. Illarra nie mógł wystąpić z powodu kontuzji prawej kostki, którą skręcił w meczu z Rayo.

Sami Khedira (Juventus):
Stara Dama kontynuuje zwycięską passę. Tym razem łupem piłkarzy z Piemontu padł zespół z Sampdorii, który przegrał u siebie 1:2. Sami Khedira wystąpił w tym meczu i dobrze się spisał. Niemiec był autorem bramki na 2:0 dla Juventusu, przy której asystował mu Paulo Dybala. Sami otrzymał od Argentyńczyka dobre prostopadłe podanie, znalazł się w polu karnym na przeciw bramkarza i dobrym uderzeniem, którego nie powstydziłby się żaden napastnik, pokonał Viviano.
Ocena WhoScored: 7,1/10