Juvenil A wygrywa, ale kończy grupę na drugim miejscu

Real Madryt 3:0 Malmö

Juvenil A, zgodnie z przewidywaniami, pokonał dzisiaj Malmö 3:0. Królewscy zrewanżowali się za porażkę w drugiej kolejce w Szwecji. Niestety dzisiejsze zwycięstwo nic nie dało podopiecznym Ramisa. Real Madryt zakończył fazę grupową na drugim miejscu, ustępując miejsca PSG, które w ostatniej kolejce pokonało Szachtar 5:2. To oznacza, że Królewskich czeka rozegranie dodatkowej rundy przed 1/8 finału. Zmierzą się w niej z jedną z drużyn ze ścieżki mistrzowskiej.

W dzisiejszym meczu na stadionie Alfredo Di Stéfano od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze. Szybko zostali za to nagrodzeni, w dwunastej minucie do siatki trafił Rivero po podaniu Fidalgo. Po objęciu prowadzenia Królewscy spokojnie kontrolowali spotkanie, nie pozwalając piłkarzom Malmö rozwinąć skrzydeł. Jednak w 37. minucie przytrafił się moment nieuwagi i Manu sfaulował w polu karnym Hugo Anderssona. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „jedenastkę”. Do jej wykonania podszedł Bergqvist, uderzył celnie, ale jego intencje wyczuł Luca Zidane, który zatrzymał futbolówkę. To był jedyny strzał w światło bramki oddany przez Szwedów w pierwszej połowie.

W drugiej części obraz gry wyglądał podobnie – Real Madryt kontrolował wydarzenia. W 58. minucie Brannefalk nieprzepisowo powstrzymał Lazo w polu karnym. Królewscy jedenastki nie zmarnowali. Piłkę do siatki wpakował Rivero. Wynik ustalił Manu po dośrodkowaniu Óscara z rzutu rożnego.

Real Madryt – Malmö 3:0 (1:0)
1:0 Álvaro Rivero 12’ (asysta: Álvaro Fidalgo)
2:0 Álvaro Rivero 59’ (rzut karny)
3:0 Manu Hernando 77’ (asysta: Óscar Rodríguez)

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Mathías Rodríguez, José Sena, Manu Hernando, Achraf Hakimi (Nani 79’), Jaume Grau (Miki Muńoz 68’), Álvaro Fidalgo, Óscar Rodríguez, Cristian Cedrés (Jacobo 74’), José Lazo, Álvaro Rivero.

Malmö U-19: Marko Johansson, Johan Brannefalk, Hugo Andersson, Mattias Andersson, Truls Verngren, Oliver Stojanović-Fredin (Emin Karaman 67’), Samuel Adrian (Onur Körhan 85’), Erik Andersson, Mattias Svanberg, Teddy Bergqvist (Victor Kristiansson 85’), Isak Redzic.