Pewne zwycięstwo, niepewny skład

Cádiz – Real Madryt 1:3 (jeszcze)

W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Real Madryt wygrał na wyjeździe z Cádizem 3:1 po bramkach Dienisa Czeryszewa i Isco (dwie). Królewscy momentami potrafili przyspieszyć grę, wyróżniał się zwłaszcza James, który zaliczył dwie asysty, ale ogólnie mecz nie porywał. Rezultat znalazł się jednak na drugim planie. Na pierwszy wysunęła się sprawa z udziałem strzelca pierwszego gola, który według licznych źródeł nie był uprawniony do gry. Realowi Madryt grozi wyrzucenie z rozgrywek Copa del Rey.

Mecz bardzo szybko ułożył się po myśli Królewskich. W trzeciej minucie świetną piłkę na lewą stronę dograł James, tam znakomicie przyjął ją Czeryszew i strzałem w długi róg wyprowadził gości na prowadzenie. Na boisku zrobiło się całkiem ciekawie – Cádiz nie cofał się pod bramkę i chętnie zapędzał się pod bramkę Kiko Casilli i mógł nawet wyjść na prowadzenie, ale świetnie zachował się madrycki portero. Aktywny był też James, ale tempo meczu wyraźnie spadło. Los Blancos prowadzili zasłużenie, ale zmiennicy – tak jak ich koledzy grający znacznie częściej – nie zachwycali.

Druga połowa nie przyniosła wielkich zmian – może poza tym, że za Czeryszewa wszedł Kovačić. Wciąż nieźle spisywał się młodziutki Llorente, który wystąpił w środku pola. W 66. minucie dużą stagnację kapitalnym podaniem przerwał Casemiro, a Isco nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Po dziesięciu minutach Andaluzyjczyk znów wpisał się na listę strzelców, ale tym razem wykorzystał prostopadłą piłkę od Jamesa. Kiedy obie ekipy zwijały się powoli do szatni, Cádiz zachwyciło i tak szalejących już wtedy kibiców i strzeliło bramkę honorową.

Na murawę dziś trudno było patrzeć i tym razem nie chodzi o postawę drużyny Beníteza, lecz o doniesienia, jakie napływały do nas w czasie meczu. Prawdopodobnie ten wygrany mecz był dla nas ostatnim w rozgrywkach o Puchar Króla. Już drugiego dnia grudnia madrytczycy prawdopodobnie żegnają się z tymi rozgrywkami.

Cádiz – Real Madryt 1:3 (0:1)
0:1 Czeryszew 3’ (asysta: James)
0:2 Isco 66’ (asysta: Casemiro)
0:3 Isco 74' (asysta: James)
1:3 Márquez 88’

Real Madryt: Casilla; Lucas Vázquez, Pepe (89' Tejero), Nacho, Arbeloa; Casemiro, Llorente; James (77' Lienhart), Isco, Czeryszew (46' Kovačić); Jesé.

Cádiz: Pol; Cristian, Aridane (71' Salvi), Josete, Tomás (46' Márquez); Garrido, Mantecón; Salvi, Lolo Pla, Luis Pavez; Wilson Cuero (71' Güiza).