Kolumbia uległa Argentynie

Tylko jedna bramka w meczu

Kolumbia przegrała spotkanie eliminacyjne do mistrzostw świata w 2018 roku z Argentyną 0:1. Autorem jedynej bramki w meczu był Lucas Biglia. Zwycięstwo pozwoliło odbić się od dna reprezentacji Albicelestes, która jak do tej pory słabo radziła sobie w eliminacjach.

Trafienie dla reprezentacji Argentyny przyszło już w 20. minucie meczu. Goście rozgrywali kontratak, najpierw Banega zagrywał do Higuaína, ten zaś odegrał na drugi słupek do Bigli, który wbił piłkę do bramki. Zespół Pekermana naciskał jednak na wyrównanie, było nawet blisko karnego, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia na Teófilo Gutiérrezie.

W drugiej połowie okazji było mniej. Argentyńczycy starali się ograniczyć szanse dla gospodarzy i zmusić ich do prób strzałów z dystansu, robiąc to z niezłym skutkiem. I do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć pod koniec meczu blisko trafienia był jeszcze Jeison Murillo. Posypało się za to sporo żółtych kartek. Zespół Martino zdołał więc przerwać passę siedmiu spotkań bez porażki u siebie w wykonaniu Kolumbii.

Kolumbia – Argentyna (0:1) 0:1
0:1 20' Lucas Biglia (asysta: Higuaín)

Argentyna: Sergio Romero; Funes Mori, Marcus Rojo, Nicolás Otamendi, Gabriel Mercado (79' Peruzzi); Lucas Biglia, Javier Mascherano, Éver Banega, Ángel Di María; Ezequiel Lavezzi (86' Enzo Pérez), Gonzalo Higuaín (70' Dybala).

Kolumbia: David Ospina; , Cristian Zapata, Helibelton Palacios, Frank Fabra, Jeison Murillo; Alexander Mejía (78' Adrián Ramos), Daniel Torres, Macnelly Torres (46' Luis Muriel), James Rodríguez; Teófilo Gutiérrez (57' Erwin Cardona), Carlos Bacca.