90 minut Kovačicia, Asensio i Vallejo górą

Hiszpania wygrała z Chorwacją

Mateo Kovačić tym razem nie otrzymał powołania do seniorskiej reprezentacji Chorwacji, ale i tak przyszło mu służyć dziś ojczyźnie. Liczył na niego bowiem selekcjoner kadry U-21, która walczy o awans na EURO 2017, które odbędzie się w Polsce. Pomocnik wyszedł w pierwszym składzie i mimo że jego drużyna przegrała, to ma za sobą udane zawody. Młodzi Vatreni mierzyli się bowiem z naszpikowaną gwiazdami Hiszpanią, w barwach której wystąpili między innymi Marco Asensio i Jesús Vallejo.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie, ale dużo zmian przyniosła czerwona kartka dla Denisa Kolingera już w 19. minucie. Wtedy też podyktowano rzut karny, którego na bramkę zamienił Gerard Deulofeu. Po bramce na 0:1 Chorwacja skupiła się mimo wszystko na bronieniu i bała się zaatakować większą liczbą graczy. Hiszpanie zaś dosyć spokojnie przedostawali się pod bramkę rywala i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie za sprawą Asensio. Przed drugą połową wydawało się, że gospodarze już nie wierzą w zdobycz punktową, a przed nimi jedynie obserwowanie utalentowanych rywali.

Mimo że w 54. minucie bramkę na 0:3 zdobył Deulofeu, wykorzystując błąd bramkarza, to Chorwacja nie poddała się i zdobyła dwa gole. Przy tym drugim swój udział miał Kovačić, który wypracował świetną pozycję strzelecką koledze z drużyny, a ten był faulowany w polu karnym. W samej końcówce Vatreni byli bardzo blisko wyrównania, ale w jednej akcji piłka najpierw odbiła się od słupka, a później od poprzeczki bramki Hiszpanów. W grupie 6 Chorwacja spadła na drugie miejsce, a pozycję lidera objęła La Furia Rojita. Do turnieju finałowego awansują po dwie drużyny z każdej grupy.

Chorwacja U-21 – Hiszpania U-21 2:3 (0:2)
0:1 Deulofeu 19' (karny)
0:2 Asensio 41'
0:3 Deulofeu 54'
1:3 Pasalić 64'
2:3 Radosević 81' (karny)

Chorwacja: Livaković; Mikanović, Ćaleta-Car, Kolinger, Milić; Kovačić, Radošević, Pašalić (89' Ćorić); Halilović, Vlašić (24' Perić), Pjaca (66' Tudor).
Hiszpania: Arrizabalaga; Manquillo, Vallejo (59' Meré), Jonny, Gayà; Ceballos, Saúl Ńíguez, Torres; Deulofeu (84' Duarte), Williams, Asensio (66' Suárez).