Jaycee na ratunek

Koszykarze wygrali z Bayernem

Wielkie emocje wróciły do Palacio de los Deportes. Koszykarze Realu Madryt i FC Bayern Monachium stoczyli niesamowicie zacięty pojedynek, którego rozwiązaniem był celny rzut Jaycee’ego Carrolla, zaliczony na trzy sekundy przed końcem. Królewscy odnieśli drugie zwycięstwo w tej edycji Euroligi (101:99), ale ich gra nadal pozostawia wiele do życzenia. Świetny mecz rozegrał Felipe Reyes (autor 20 punktów i 11 zbiórek), a także Rudy Fernández (20 punktów i 6 zbiórek).

Madrytczycy rozpoczęli starcie w wymarzony sposób. Postawili bardzo szczelną obronę i atakowali z dużą łatwością, większość rzutów oddając bez asysty rywali. Wszystko układało się po ich myśli i nawet Pablo Laso nie znalazł powodu do narzekań. Jego zawodnicy grali bardzo swobodnie, szukali różnych rozwiązań w ataku i potrafili zaskoczyć rywala. Niestety, nie wykorzystali jego początkowego roztargnienia w pełni.

Podczas drugiej kwarty gospodarze zaczęli odpuszczać krycie. Bawarczycy lepiej rozgrywali piłkę i częściej trafiali, co dodało im pewności siebie na całym boisku. Punktowy dorobek miejscowych uratował w tej części meczu Jaycee Carroll, rzucający z dystansu jak natchniony (trzy rzuty celne na trzy próby). Pierwszą połowę, trójką i wyrównaniem wyniku (51:51), zakończył jednak były zawodnik madryckiego składu, Kelvin Creswell Rivers.

Rywalizacja stała się bardzo wyrównana. Goście objęli po przerwie prowadzenie, czym zupełnie wytrącili z rytmu przeciwników. Real Madryt przez blisko dwadzieścia minut walczył z dziesięcioma punktami straty i wydawało się, że na staraniach się skończy. Drużyna podniosła się dopiero w ostatnich minutach, zaskoczyła rywala świetnym pressingiem i trafiła decydujące rzuty. Najważniejszy, na trzy sekundy przed końcem, zaliczył Jaycee Carroll (101:99). Amerykanin uratował wieczór madryckiej publiczności.

101 – Real Madryt (33+18+22+28): Llull (18), Fernández (20), Mačiulis (8), Reyes (20), Ayón (8) – Nocioni (3), Rodríguez (4), Carroll (14), Thompkins (2), Hernangómez (-), Taylor (4).

99 – FC Bayern Monachium (20+31+30+18): Renfroe (21), Taylor (4), Đedović (22), Savanović (9), Thompson (6) – Rivers (15), Zipser (4), Gavel (4), Bryant (14).