Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Gol Illarramendiego

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Espanyol w miniony piątek zanotował fatalny występ na Vallecas, gdzie przegrał 0:3 z Rayo. Cała drużyna Papużek spisała się słabo i Marco Asensio, który grał cały mecz, dostosował się poziomem do kolegów. Po fantastycznej grze z Realem Betis przytrafiła się wpadka z Rayo. Jednak wahania formy w takim wieku są czymś zupełnie normalnym.
Ocena Marki: 4/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 5,8/10.

Jorge Burgui (Espanyol):
W spotkaniu z Rayo wszedł na boisko w 65. minucie, kiedy Espanyol przegrywał 0:1. W następnych minutach Katalończycy stracili kolejne dwa gole, a Burgui miał szansę na zdobycie honorowej bramki w ostatniej minucie. Zmarnował jednak rzut karny.
Ocena Marki: 3/10.

Fábio Coentrão (Monaco):
W czwartek Monaco pokonało w Lidze Europy Qarabağ 1:0. W weekend wygrało na wyjeździe z Reims również 1:0. Fábio przegapił oba mecze, ponieważ ciągle wraca do zdrowia po kontuzji odniesionej na zgrupowaniu reprezentacji.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Wydaje się, że Raúl na dobre stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. W weekend wyjazdowy mecz z Deportivo Alavés zaczął na ławce rezerwowych. Trener posłał go na boisko w 62. minucie, gdy jego zespół prowadził 2:1. Ostatecznie Andaluzyjczycy przegrali 2:3, a De Tomás nie pokazał na boisku niczego godnego uwagi.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rozegrał cały mecz z Espanyolem na środku obrony. Spisywał się bardzo dobrze i przyczynił się do zachowania czystego konta. Defensorzy Rayo pozwolili gościom na oddanie tylko trzech celnych strzałów.
Ocena Marki: 6/10.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,6/10.

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Tydzień temu Omar był zmiennikiem. Teraz udało mu się wskoczyć do pierwszego składu, ale niestety nie zanotował najlepszego występu. Sprokurował karnego, którego nie wykorzystał Aduriz, i obejrzał żółtą kartkę. Trener postanowił ściągnąć go z placu gry w przerwie. Sporting przegrał z Athletikiem 0:3.
Ocena Asa: 0/3.
Ocena WhoScored: 5,6/10.

Álvaro Medrán (Getafe):
Getafe przegrało z Sevillą aż 0:5. Medrán leczy złamanie kości strzałkowej.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Wybiegł w podstawowym składzie w wyjazdowym meczu Ligi Europy z Bragą. Portugalczycy wygrali 3:2, a Lucas nie był wyróżniającym się zawodnikiem, chociaż zaprezentował się poprawnie.
Ocena WhoScored: 6,5/10.

W Lidze Marsylia pokonała na wyjeździe Lille 2:1 i ponownie Lucas zagrał w wyjściowej jedenastce. Wypadł lepiej niż w Lidze Europy, podobnie jak cały zespół. Został zmieniony w 89. minucie.
Ocena WhoScored: 7,3/10.

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym starciu z Gironą. Kolejny raz w tym sezonie Saragossa zachowała na czyste konto, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
W Lidze Mistrzów Porto bez problemów pokonało na własnym boisku Maccabi Tel Awiw 2:0. Casillas nie miał w tym meczu wiele pracy. Izraelczycy oddali zaledwie jeden celny strzał.
Ocena WhoScored: 6,8/10.

W Lidze Casillas kolejny raz zachował czyste konto. Porto bezbramkowo zremisowało z Bragą. Iker miał do wybronienia tylko dwa strzały i wywiązał się z tego zadania bez zarzutu.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad rozgromił Levante na wyjeździe 4:0. Asier miał w tym spory udział – zdobył bramkę na 3:0 (można ją zobaczyć tutaj). Gol był zwieńczeniem bardzo dobrego występu Asiera.
Ocena Marki: 6,5/10.
Ocena WhoScored: 9,3/10 (gracz meczu).

Sami Khedira (Juventus):
W Lidze Mistrzów Sami rozegrał 90 minut w spotkaniu z Borussią Mönchengladbach. Rozegrał poprawne zawody, ale niczym się nie wyróżnił. Juventus rozczarował tracąc punkty w meczu, w którym był faworytem.

W Serie A Khedira ponownie wystąpił w podstawowym składzie. Na boisku pozostał do 87. minuty, kiedy został zmieniony przez Sturaro. Juve wygrało 2:0 z Atalantą, a Sami zanotował solidny występ.
Ocena WhoScored: 6,8/10