/ twitter.com, własne

Ciekawostki i statystyki po meczu z PSG

Passa Keylora trwa

Real Madryt zremisował z PSG 0:0 i tym samym przerwał niektóre passy, inne zaś przedłużył. W samym meczu odnotowano też kilka ciekawych wydarzeń, które zostały spisane przez najpopularniejszych statystyków w Hiszpanii, MisterChipa i Álvaro Vegę.

Keylor Navas wyrównał rekord Miguel Ángela Moyi. Obaj rozegrali pięć pierwszych spotkań Ligi Mistrzów bez wpuszczenia choćby jednej bramki. Równie dobrze wypada w statystyce pierwszych minut bez straty gola – klubowy rekord w Pucharze Europy został już pobity i teraz reprezentant Kostaryki go śrubuje. Przez 450 minut nie wpuścił bramki, a za nimi w tej klasyfikacji są Araquistain (399 minut), Alonso (293) i Miguel Ángel (260).

Żółta kartka dla Sergio Ramosa była jego 29. takim upomnieniem w Lidze Mistrzów. To trzeci wyik w historii rozgrywek. Przed kapitanem Królewskich są tylko Paul Scholes i Xabi Alonso.

Cristiano Ronaldo oddał dwa kolejne strzały z rzutów wolnych, które nie zakończyły się golem. Z ostatnich 89 uderzeń Portugalczyka tylko dwa znalazły drogę do bramki rywala.

PSG przerwało passę Królewskich, którzy w 40 meczach z rzędu w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów strzelali co najmniej jedną bramkę. To najlepszy wynik w historii.

Real Madryt ma za sobą 18. mecz z rzędu bez porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Taki wynik w 2012 osiągnęła Barcelona – to rekord tych rozgrywek. Na obecną passę Królewskich złożyło się 14 zwycięstw i 4 remisy. Ostatnią porażkę w grupie Królewscy ponieśli 24 października 2012 roku, gdy polegli z Borussią Dortmund.

Los Blancos nie zanotowali bezbramkowego remisu w fazie grupowej Ligi Mistrzów od ośmiu lat. 6 listopada 2007 roku taki wynik padł w starciu z Olympiakosem.

Real Madryt stracił w 11 meczach tylko dwa gole. Rezultaty z poprzednich sezonów: 2012/2013 14, 2013/2014 – 19, 2014/2015 – 13.

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów tylko trzy drużyny osiągnęły lepsze posiadanie niż rywal i jednocześnie wygrały mecz. To Barcelona, Porto i Atlético. Tabelkę z tymi statystykami znajdziecie tutaj.

Rafa Benítez poprowadził Real Madryt po raz jedenasty. Jego drużyna trzykrotnie zanotowała bezbramkowy remis, a po razie padały wyniki 1:1, 1:0, 2:1, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 i 6:0.