Oceny zawodników po meczu z PSG

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z PSG 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1544 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał mati0440. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
O dziwo mecz w Paryżu był dla niego jednym z najspokojniejszych w tym sezonie. Zaliczył dosyć łatwą interwencję w pierwszej połowie, a w drugiej musiał właściwie jedynie dbać o koncentrację, ponieważ rywal rozgrywał piłkę dużo bliżej jego bramki. W jednej sytuacji zachował się źle, wybijając futbolówkę prosto pod nogi jednego z graczy PSG, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu.
Danilo
Nie zachwycił, ale też nie zawiódł. Miał naprzeciwko siebie Cavaniego, który nie pokazywał nic specjalnego, jednak warto podkreślić dobrą grę w defensywie brazylijskiego obrońcy. Na pewno drzemie w nim dużo większy potencjał w ofensywie, niż na razie prezentuje, ale wczoraj to nie było najwyraźniej jego priorytetem.
Raphaël Varane
Był częścią duetu, który powstrzymał atak gospodarzy. Zlatan nie miał przy nim wiele miejsca, musiał szukać gry bliżej środka, przez co nie był w stanie zagrozić bramce Keylora. Wielka w tym zasługa Rafy, który zaliczył wiele udanych interwencji w polu karnym.
Sergio Ramos
Gdybyśmy pominęli dwie bardzo groźne straty na początku drugiej połowy, pisalibyśmy o niemal doskonałym meczu kapitana. Wczoraj stanął na wysokości zadania. Zagrał z blokadą, ale warto było. Bez niego o zachowanie czystego konta byłoby dużo trudniej, ale trzeba zwrócić uwagę na te straty przy wyprowadzaniu piłki… Nie można mu jednak wiele zarzucić w kwestii krycia czy odbioru.
Marcelo
Włączał się do akcji ofensywnych i mocno angażował Di Maríę czy Verrattiego w grę w obronie. Przeprowadził kilka niezłych rajdów, to on dogrywał do Cristiano, gdy ten najpierw strzelał głową w pierwszej połowie, i w drugiej, gdy Portugalczyk w dobrej sytuacji strzelił obok bramki. Marcelo nie uniknął jednak nieudanych zachowań – po przerwie dopuścił się fatalnej straty, a do tego momentami zostawiał zbyt wiele miejsca na swojej stronie. Zadanie było utrudnione, bo szalał tam włączający się do przodu Aurier. Mimo wszystko Brazylijczyk zagrał co najmniej przyzwoicie.
Toni Kroos
Coraz wyraźniej widać zależność Kroosa od tego, kto gra w linii pomocy poza nim. Kiedy za plecami ma Casemiro, czuje większą swobodę z przodu, a to przynosi rezultaty. Fantastyczny występ Toniego w pierwszej połowie, kiedy posłał świetne podanie do Jeségo i rządził w środku pola. Szkoda, że grając tak dobrze, nie otrzymał szansy na wykonywanie rzutu wolnego… W drugiej połowie nieco zgasł, kiedy drużyna skupiła się na bronieniu, ale i tak był najlepszym graczem Królewskich.
Casemiro
Kolejny bardzo dobry występ Brazylijczyka. Świetnie współpracował zarówno ze stoperami, jak i z Kroosem, a w razie potrzeby asekurował też pozostałe strefy boiska. Szkoda, że jego strzał z pierwszej połowy nie znalazł drogi do bramki. Po raz kolejny udowodnił, że nawet w najlepszych drużynach potrzebny jest ktoś, kto świetnie radzi sobie przede wszystkim z tyłu. Takie przedstawienie spraw byłoby jednak niesprawiedliwe dla Casemiro, który z meczu na mecz robi postępy także w grze do przodu.
Lucas Vázquez
Boczny pomocnik Realu Madryt nie przeskoczy pewnego poziomu, dlatego nie wymagamy od niego tyle, co od Bale'a czy Ronaldo. Może właśnie dlatego bardziej doceniamy jego grę w defensywie i waleczność, przymykając nieco oko na dosyć kiepską postawę z przodu. Na pewno nie zagrażał za bardzo Maxwellowi, a ataki Królewskich nie sunęły prawą stroną tak, jak wielu tego oczekiwało. Został rzucony na dość głęboką wodę, ale na pewno nic nie zepsuł. Warto mieć takiego piłkarza w szerokiej kadrze.
Jesé
Jego zaangażowanie mogło się podobać, kilka razy w niezłym stylu interweniował w obronie. Często próbował też dryblingu, chociaż z różnym skutkiem. Mocno pomagał Marcelo w radzeniu sobie z szalejącym Aurierem, być może dlatego na rajdy w ofensywie brakowało mu sił. Nie zachwycił, ale też nie zawiódł – mimo że to on miał najlepszą sytuację w całym meczu.
Isco
Zagrał nieco wyżej niż zwykle, właściwie jako jeden z dwóch napastników, ale swoboda w ofensywie nie szła w parze z lepszą grą. Zaliczył kilka strat, niepotrzebnie dryblując, i znów widać było, że zbyt często brakuje mu podjęcia decyzji, która będzie optymalna dla zespołu. Mimo wszystko tych złych zagrań było mniej niż zwykle, więc mamy nadzieję, że to zwiastuje lepszą formę Andaluzyjczyka.
Cristiano Ronaldo
Miał sporo swobody w ataku i często był wyłączony z obowiązku naciskania na gospodarzy pressingiem, chociaż parę razy sam się w niego angażował. Miał dwie niezłe sytuacje, ale najpierw dobrze bronił Trapp, później zaś Portugalczyk strzelił obok bramki. Dwa razy podszedł do rzutów wolnych, ale efekt był niestety taki jak zwykle. Nie zagrał tragicznie, ale do optymalnej formy brakuje mu bardzo, bardzo dużo.