Oceny zawodników po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Levante 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1427 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Popek117. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Bramkarz miał dużo więcej pracy, niż się spodziewaliśmy. W starciu z byłą drużyną od pierwszych minut był testowany przez rywala, ale właściwie wszystkie interwencje były skuteczne. Raz piłka wypadła mu z rąk w niegroźnej sytuacji, ale chwilę później naprawił swój błąd.
Danilo
Wrócił po kilkutygodniowym rozbracie z piłką i było to widać. Kilka treningów z pierwszą drużyną nie wystarczyło. Danilo zagrał po prostu bardzo słabo. Był niepewny z przodu i jakiekolwiek podejmowane przez niego ryzyko zwykle wiązało się ze stratą. W defensywie też nie prezentował się dobrze. Oby jego dyspozycja wynikała tylko z dłuższej przerwy, nie zaś na przykład z problemów z adaptacją. Pod nieobecność Carvajala jest jedynym prawym obrońcą, który gdy jest w formie, może robić różnicę.
Raphaël Varane
Niezły występ Varane’a, kilka skutecznych interwencji zarówno w odbiorze, jak i w powietrzu. Popełnił kilka mniejszych błędów, jednak ogólnie spisał się co najmniej poprawnie.
Nacho
Wychowanek Królewskich zaliczył podobny występ co Varane. Zwykle skutecznie powstrzymywał atakujących Levante, jednak miał trochę kłopotów po wejściu Ghilasa.
Marcelo
Kto mówi, że playmaker musi być środkowym pomocnikiem? Grę Realu Madryt w głównej mierze tworzył wczoraj lewy obrońca i to wychodziło mu bardzo dobrze. Był zaangażowany w większość ataków i strzelił ważną bramkę. W obronie było poprawnie i tym razem Królewscy nie cierpieli przez ataki rywala jego stroną.
Toni Kroos
Kolejny przeciętny występ Niemca. Momentami grał nieco wyżej niż zwykle, ale brakowało pomysłu na prostopadłe podanie, a tempo narzucane przez Kroosa nie napędzało ataków Królewskich. Zaliczył asystę przy golu Cristiano Ronaldo, ale nawet to podanie nie było idealne. Na szczęście nie musi on zachwycać, by pomagać drużynie.
Casemiro
Z meczu na mecz zyskuje coraz większe zaufanie trenera i całego madridismo. Real Madryt potrzebował siły w środku pola i Casemiro po raz kolejny potrafił ją zapewnić. Do tego wyraźnie widać jego postęp w grze ofensywnej.
Mateo Kovačić
Benítez zaskoczył, wystawiając go od pierwszej minuty, ale Chorwat nie udowodnił, że trener miał rację. Kova zaliczył przeciętny występ i tak naprawdę poza walką o piłkę i celnością podań trudno go za cokolwiek pochwalić. Raczej nie popełniał błędów, ale też nie zaimponował.
Isco
W zeszłym sezonie pod nieobecność Jamesa potrafił wziąć na siebie ciężar gry i przez dwa miesiące z rzędu był najlepszym graczem Królewskich. W tym nie potrafi wykorzystać kontuzji Kolumbijczyka. Po raz kolejny zagrał od pierwszej minuty, ale znów nie zrobił za dużo dobrego. Podobnie jak wielu piłkarzy formacji ofensywnych, zagrał co najwyżej przeciętnie.
Cristiano Ronaldo
Asysta przy golu Marcelo i bramka na 2:0. Gra Ronaldo znów mogła pozostawiać wiele do życzenia, ale wreszcie może pochwalić się liczbami, dzięki którym Królewscy w kilka minut ustawili sobie mecz.
Gareth Bale
Zagrał 45 minut, ale chciałoby się napisać, że występ był zbyt krótki, by go ocenić. Walijczyk był poza grą, gubił się gdzieś między formacjami i nie miał żadnego wpływu na poczynania zespołu. Być może rzeczywiście z powodu zmęczenia, jednak w środę szukanie podobnych usprawiedliwień będzie nie na miejscu.
Lucas Vázquez
Miał być jednym z tych zawodników, którzy zagrają co najwyżej w ostatnich 10 minutach lub w pierwszych fazach Pucharu Króla, ale on coraz częściej pokazuje aspiracje do częstszej gry. Wczoraj zmienił Bale’a i przeprowadził kilka ciekawych akcji, stwarzając zagrożenie pod bramką Levante. Przy nieco statycznej drugiej linii jego dynamika sprawiała problemy rywalowi.