8. kolejka: Real Madryt znów liderem

Celta lepsza od Villarrealu

Przed ósmą kolejką Primera División przewidywano, że Real Madryt i Barcelona bez większych problemów zainkasują po trzy punkty. Tak też się stało. Królewscy pokonali u siebie Levante 3:0 i są w niezłych nastrojach przed ważnymi starciami z Paris Saint-Germain i Celtą Vigo. Rayo Vallecano o dziwo sprawiło zespołowi z Katalonii trochę trudności, ale po stracie gola Azulgrana szybko wróciła do gry dzięki świetnemu występowi Neymara, autora czterech bramek i jednej asysty. Ostatecznie Barcelona wygrała aż 5:2 i wróciła na dobre tory.

Jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki rozegrano na El Madrigal, gdzie Villarreal podejmował Celtę Vigo. Stawką dla gospodarzy było pozostanie na fotelu lidera. Od początku mieli oni kontrolę nad meczem, stwarzali więcej okazji strzeleckich, ale to Galisyjczycy objęli prowadzenie po golu Fabiána Orellany. W drugiej połowie czerwoną kartkę otrzymał Eric Bertrand Bailly, ale gra Submarino Amarillo nie posypała się. Świetne okazje zmarnował Iago Aspas, a niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Denis Suárez, któremu w pokonaniu Sergio Álvareza pomógł rykoszet. Obie drużyny zbierały się już do szatni, ale Celta wcisnęła drugą bramkę w 90. minucie za sprawą niezawodnego Nolito.

W czołówce siłą rzeczy musiało dojść do pewnych zmian. Real Madryt awansował na pozycję lidera, a miejsce tuż za nim zajęła Celta Vigo. Villarreal spadł na piąte miejsce w tabeli, Atlético pokonało bowiem Real Sociedad 2:0. W następnej kolejce najciekawsze wydarzenia to mecz lidera z wiceliderem na Balaídos i niedzielne starcie Atlético z Valencią. Barcelona znów zagra u siebie, a tym razem na Camp Nou przyjedzie Eibar. Villarreal zaś zmierzy się z Las Palmas.