Cztery wygrane po ostatnich powrotach z kadry

26 bramek zdobytych i tylko jedna stracona

Rozgrywki ligowe wracają do życia po reprezentacyjnej przerwie, która bardzo mocno dała się we znaki Realowi Madryt. Osłabieni licznymi kontuzjami Królewscy podejmą w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Estadio Santiago Bernabéu Levante. Jeżeli chodzi o powrót do ligowego grania po reprezentacjach, to Blancos nie mogą ostatnimi czasy narzekać. W ostatnich czterech takich przypadkach madrytczycy odnieśli cztery zwycięstwa: z Levante, Éibar, Granadą i Espanyolem. W sumie w tych spotkaniach zdobyli 24 bramki i stracili tylko jedną.

W październiku 2014 roku Real Madryt po przerwie na kadry wygrał 5:0 z Levante. Po następnych zgrupowaniach reprezentacji Królewscy wygrywali równie przekonująco: 4:0 z Éibar w listopadzie 2014 i 9:1 z Granadą w marcu 2015 roku. Po pierwszej przerwie na kadrę w bieżących rozgrywkach Blancos rozgromili 6:0 Espanyol. We wszystkich wymienionych meczach bramki zdobywał Cristiano Ronaldo. W dwóch ostatnich – z Granadą i Espanyolem – popisał się pięcioma golami.