Bale przypieczętował awans

Walia wygrała z Andorą 2:0

Walia już przed meczem z Andorą miała zapewniony awans do mistrzostw Europy we Francji, ale dziś tylko go udokumentowała. Podopieczni Chrisa Colemana wygrali 2:0, a Gareth Bale strzelił siódmego gola w tych eliminacjach.

O pierwszej połowie meczu można napisać tyle samo, co o wydarzeniach na wsi pod Łodzią z niedzieli na poniedziałek o 5 nad ranem, czyli nie za wiele. Dopiero w drugich 45 minutach na murawie coś zaczęło się dziać. W 50. minucie akcję przeprowadził Bale, a wykończył duet Williams oraz Ramsey i Smoki wyszły na prowadzenie. Po golu zawodnika Arsenalu tempo wróciło jednak do tego z pierwszej części gry i dopiero na niecałe pięć minut przed końcem Bale przypieczętował wygraną, strzelając gola na 2:0. Najważniejsza informacja dla kibiców Realu Madryt jest jednak taka, że lider reprezentacji Walii nie nabawił się żadnego urazu i wróci do Madrytu w pełni zdrowy i gotowy na mecz z Levante.

Walia – Andora 2:0 (0:0)
1:0 Ramsey 50'
2:0 Bale 86'

Skład Walii: Hennessey; Gunter, Chester, A. Williams, Davies; Vaughan, Ramsey, J. Williams (87' Church); Bale, Robson-Kanu (23' Edwards, 46' Lawrence), Vokes.