Zwycięstwo Francji, 45 minut Varane’a

Trójkolorowi pokonali Duńczyków

Francja pokonała dzisiaj Danię 2:1 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Kopenhadze. W podstawowym składzie Trójkolorowych pojawił się Varane. Obrońca Realu Madryt spędził na boisku 45 minut, a w przerwie został zmieniony przez Kurta Zoumę. Na szczęście nie chodziło o żadną kontuzję. Deschamps po prostu postanowił dać odpocząć swojemu podstawowemu stoperowi. Raphaël, gdy był na murawie, nie miał zbyt wiele pracy. Wygrał dwa pojedynki powietrzne, raz odebrał piłkę rywalom, a czternaście z piętnastu jego podań trafiło do właściwego adresata.

Francuzi bardzo szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Giroud, który wykorzystał podanie Martiala. Kilkadziesiąt sekund później napastnik Arsenalu ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem na raty pokonał Schmeichela. Po tym piorunującym początku, Trójkolorowi nieco odpuścili i oddali inicjatywę gospodarzom, którzy do przerwy zdołali oddać tylko jeden celny strzał. Duńczycy strzelili kontaktową bramkę, ale dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy pięknym uderzeniem popisał się Sviatchenko. Trójkolorowi kontynuują dobrą passę, bowiem to jest ich czwarty wygrany mecz z rzędu.

Dania – Francja 1:2 (0:2) SKRÓT
0:1 Oliver Giroud 4’ (asysta: Anthony Martial)
0:2 Oliver Giroud 6’
1:2 Erik Svitchenko 91’ (asysta: Lars Jacobsen)

Dania: Kasper Schmeichel, Lars Jacobsen, Riza Durmisi, Daniel Agger (Jannik Vestergaard 85’), Simon Kjćr (Erik Sviatchenko 73’), Jakob Poulsen (Pierre Højbjerg 46’), Christian Eriksen (Simon Poulsen 61’), William Kvist, Michael Krohn-Dehli (Nicolai Jørgensen 56’), Martin Braitwaite (Pione Sisto 69’), Nicklas Bendtner.

Francja: Steve Mandanda, Christophe Jallet, Raphaël Varane (Kurt Zouma 46’), Eliaquim Mangala, Lucas Digne, Moussa Sissoko, Morgan Schneiderlin, Blaise Matuidi, Anthony Martial (Yohan Cabaye 88’), Antoine Griezmann (Mathieu Valbuena 78’), Oliver Giroud (Alexandre Lacazette 73’).