Walia przegrywa… i jedzie na EURO

Bale i spółka mają awans

Bośnia i Hercegowina pokonała 2:0 Walię w meczu grupy B eliminacji mistrzostw Europy. Bramki zdobyli Milan Đurić i Vedad Ibišević.

Pierwsza połowa wyglądała tak, że to Bośniacy utrzymywali się przy piłce, a Walijczycy stwarzali sytuacje bramkowe, aczkolwiek i tak było jak na lekarstwo. Koledzy z drużyny mocno eksploatowali Garetha Bale'a i próbowali dograć mu futbolówkę praktycznie w każdej akcji, ale nie przełożyło się to na gole, mimo że zawodnik Realu grał całkiem nieźle.

W drugiej połowie do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić Bośniacy i ich starania został w końcu nagrodzone. Na niecałe dwadzieścia minut przed końcem spotkania do siatki trafił Đurić, który po dośrodkowaniu Miralema Pjanicia strzałem głową pokonał Hennesseya. wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił jednak Ibišević, który po podaniu Djuricia umieścił piłkę w siatce.

Gareth Bale tym razem nie został bohaterem całej Walii, ale Smoki i tak zapewnił sobie awans na EURO 2016. A wszystko dzięki wpadce Izraelczyków, którzy niespodziewanie przegrali 1:2 z Cypryjczykami, przez tracą do drugiej w tabeli Walii pięć punktów i nie mają już szans na bezpośredni awans. Takie wynik to na pewno pozytywna wiadomość dla kibiców Realu Madryt, bo być może Bale nie będzie musiał grać w meczu z Andorą i wróci wcześniej do stolicy Hiszpanii.

Bośnia i Hercegowina – Walia 2:0 (0:0)