Kostaryka przegrywa z RPA; Keylor rozegrał cały mecz

Nieciekawy mecz w Liberii

Kostaryka przegrała w towarzyskim meczu z Republiką Południowej Afryki 0:1. Mecz rozgrywany na Estadio Edgardo Baltodano Briceńo nie obfitował w bramki, jedyną strzelił bowiem Jali dla gości już w dziewiątej minucie meczu. Dla gości było to spotkanie przygotowujące reprezentację pod Puchar Narodów Afryki. Z kolei reprezentacji Kostaryki nie udało się wygrać kolejnego meczu po zwycięstwie nad Urugwajem i do listopadowych eliminacji do Mistrzostw Świata podejdą w gorszych nastrojach niżby chcieli. Całe spotkanie w barwach Kostaryki rozegrał Keylor Navas.

W pierwszej połowie wyraźnie lepsi byli podopieczni Ephraima Mashaby, którzy przewagę potwierdzili bramką. Przy bramce Jaliego Keylor nie zachował się źle, jednak reprezentant RPA bardzo przytomnie przelobował bramkarza Królewskich, nie zostawiając mu większych szans na udaną interwencję. W pierwszej połowie groźne strzały oddali też Serero i Ureńa z Kostaryki, ale nie padła już bramka dla żadnego z zespołów.

W drugiej odsłonie gra zdecydowanie oklapła. Kostaryka była w przewadze, ale nie potrafiła wyklarować sobie sytuacji pod bramką przeciwnika, mając wyraźne problemy z grą na ostatnich dwudziestu pięciu metrach boiska. Z kolei gra ofensywna Republiki Południowej Afryki w ogóle przestała funkcjonować. Jedyne zagrożenie, jakie Keylor mógł odczuć w drugiej połowie, było spowodowane obecnością dwóch fanów, którzy wtargnęli na boisko, aby poprosić o autografy.

Kostaryka – Republika Południowej Afryki 0:1 (0:1)
0:1 Jali 9' (asysta: Serrero)

Kostaryka: K. Navas; B. Oviedo, Ó. Duarte, C. Gamboa, J. Acosta, F. Calvo (55' Aguilar); C. Borges, Y. Tejeda (74' Guzmán), M. Ureńa (90' Matarrita), J. Venegas (62' Colindres); J. Campbell.

Republika Południowej Afryki: I. Khune; A. Ngcongca, E. Mathoho, M. Lebusa (59' Mashaba), R. Coetzee; T. Serero (87' Patosi), M. Masango, G. Lebese (78' Hlatshwayo), A. Jali, S. Vilakazi (70' Mokotjo); B. Zungu.