Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Debiutancka bramka Khediry

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Espanyol na własnym stadionie przegrał ze Sportingiem Gijón 1:2. Marco znalazł się w podstawowym składzie i pozostał na boisku do ostatniego gwizdka. Był jednym w wyróżniających się zawodników w meczu, ale nie zdołał pomóc drużynie w zdobyciu choćby jednego punktu, chociaż trzykrotnie uderzał w kierunku bramki rywali.
Ocena Marki: 6/10 (najwyższa w drużynie razem z Cańasem i Victorem Sanchezem).
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,2/10.

Jorge Burgui (Espanyol):
Rozpoczął spotkanie ze Sportingiem Gijón na ławce rezerwowych, ale w przerwie zmienił Victora Alvareza. Popisał się jednym uderzeniem, jednak ogólnie nie może zaliczyć tego występu do udanych. Kolejny pojedynek najprawdopodobniej znów rozpocznie wśród rezerwowych.
Ocena Marki: 5/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 6,0/10.

Fábio Coentrão (Monaco):
W Lidze Europy Monaco u siebie podejmowało Tottenham i zremisowało 1:1. Coentrão rozegrał całe spotkanie i spisał się znakomicie. Wyróżniał się na tle kolegów i przez portal WhoScored został wybrany graczem meczu.
Ocena WhoScored: 7,8/10 (najwyższa w meczu).

W weekend ponownie Fábio spędził na murawie całe spotkanie, a jego Monaco podzieliło się punktami z Rennes. Portugalczyk kolejny raz pokazał się z dobrej strony.
Ocena WhoScored: 6,6/10.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Hiszpan w końcu doczekał się debiutanckiego trafienia w barwach Córdoby. W 23. minucie wykorzystał rzut karny. Jak się później okazało, jego bramka zapewniła Andaluzyjczykom komplet punktów w starciu z rezerwami Athleticu.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo na własnym boisku przegrało z Betisem 0:2. Diego kolejny raz rozegrał cały mecz. Wydaje się, że już na dobre wywalczył sobie miejsce na środku obrony drużyny z Vallecas.
Ocena WhoScored: 6,3/10.

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Wszedł na boisko dopiero w 74. minucie, gdy Sporting remisował z Espanyolem 1:1. Odegrał kluczową rolę przy zdobyciu kompletu punktów, ponieważ w ostatnich sekundach spotkania popisał się asystą przy trafieniu Menendeza.
Ocena Marki: 4/10.
Ocena WhoScored: bez oceny.

Álvaro Medrán (Getafe):
Medrán rozegrał kolejne całe spotkanie, tym razem w Vigo z Celtą. Getafe wywalczyło bezbramkowy remis. Álvaro niczym się tym razem nie wyróżnił.
Ocena Marki: 5,5/10.
Ocena WhoScored: 6,8/10.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Lucas znalazł się w wyjściowej jedenastce we francuskim Klasyku. Marsylia wybrała się do Paryża na mecz z PSG. Gospodarze okazali się lepsi, wygrywając 2:1, a Brazylijczyk kolejny raz wypadł blado w porównaniu do swojego kolegi z linii pomocy – Lassa Diarry.

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Saragossa wygrała z Deportivo Alavés 1:0. Jesús spędził na boisku 90 minut i przyczynił do zachowania kolejnego czystego konta.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
We wtorek Porto na własnym boisku sprawiło niespodziankę i pokonało Chelsea 2:1. Casillas popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, chociaż można mieć do niego pretensje za straconą bramkę.

W Lidze Porto u siebie pewnie pokonało Belenenses 4:0 i utrzymało się na pozycji lidera. Iker nie miał wiele pracy, ale obronił trzy strzały gości.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad grał na wyjeździe z Málagą i przegrał 1:3. Baskowie rozegrali bardzo słabe spotkanie. Asier dopasował się do kolegów z zespołu i zanotował przeciętny występ.

Sami Khedira (Juventus):
W Lidze Mistrzów Juventus pewnie rozprawił się u siebie z Sevillą. Khedira zagrał w pierwszym składzie i świetnie rozumiał się z kolegami. Opuścił murawę w 76. minucie.

W weekend było jeszcze lepiej. Sami zdobył debiutancką bramkę w barwach Juve i zanotował znakomity występ. Ustalił wynik spotkania w 63. minucie po asyście Moraty. Trener zmienił go dopiero w doliczonym czasie gry. Juventus pokonał Bolognę 3:1.
Ocena WhoScored: 7,7/10.