Oceny zawodników po meczu z Malmö

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał wczoraj z Malmö 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1057 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał POLfan. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
W pierwszej połowie musiał interweniować trzy razy, ale nie oszukujmy się – żadna z tych sytuacji nie była wybitnie trudna. Zrobił swoje i zaliczył kolejne czyste konto. Jeśli chodzi o obsadę pozycji w bramce, Keylor swoją postawą zamknął wszystkie debaty.
Daniel Carvajal
Dobrze poszerzał grę na prawej flance i chętnie udzielał się w ataku. W pierwszej połowie był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Dalej musi pracować nad dośrodkowaniami, zbyt wiele z nich nie docierało tam, gdzie powinno. Mimo wszystko pod nieobecność Marcelo na lewej stronie, to właśnie jego stroną sunęła większość ataków Królewskich.
Raphaël Varane
Francuski stoper nie zagrał wybitnego meczu, ale spisał się poprawnie. Nie miał wiele roboty, a Rosenberg nie sprawiał mu takich trudności, jak się spodziewano. Wygląda na to, że kolejny poważny test Varane’a nadejdzie w niedzielę.
Nacho
Wychowanek Królewskich zagrał dokładnie tak, jak można oczekiwać od czwartego stopera w drużynie. Imponujące statystyki, kilka dobrych interwencji i niezły obraz przeciwko dużo słabszemu rywalowi.
Álvaro Arbeloa
Nie najgorszy mecz Arbeloi, zwłaszcza że pojawił się na boisku po raz pierwszy w sezonie. Rywal nie stwarzał wielkiego zagrożenia, a w ofensywie oferował tyle, ile może – niewiele, ale też nie porywał się z motyką na słońce.
Toni Kroos
Niemiec wystąpił nieco wyżej i nie miał tylu obowiązków defensywnych. Co chwilę piłka była w jego posiadaniu i niemal każda akcja Królewskich przechodziła przez niego. Nie było wielkiego progresu względem poprzednich meczów i ciągle daleko mu do najlepszej dyspozycji.
Casemiro
Niezła gra w odbiorze i kilka niezłych przerzutów kontra groźne straty czy niepotrzebne faule. Ogólnie pozostawił po sobie mieszane wrażenie. Lepiej czuje się, kiedy rywal nie jest tak zamknięty, a on sam musi więcej walczyć z ofensywnymi piłkarzami przeciwnika.
Mateo Kovačić
Zaczął mecz od dwóch prostych strat, ale potem było coraz lepiej. To on posłał świetną piłkę do Isco przed pierwszą bramką i znów zaliczył niezły występ. W środku pola daje drużynie to, czego się od niego oczekuje.
Isco
Za asystę oczywiście należą mu się pochwały, jednak ogólny obraz gry nie był dobry. Sporo strat i niewielka efektywność oraz pożytek z przodu. Na mały plus także praca w defensywie, ale od gracza z tak ogromnym potencjałem można wymagać nieco więcej.
Karim Benzema
Tym razem przekazał strzelanie bramek Cristiano Ronaldo i operował znacznie niżej niż Portugalczyk. W pierwszej połowie przeprowadził bardzo ładną akcję, która mogła skończyć się bramką. Zagrał mniej więcej tak jak cała drużyna – poprawnie, ale bez szału.