Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował wczoraj z Málagą 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Leszczu, Mateo i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1128 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał krzychu932. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Po stracie bramki w Bilbao Keylor znów zachował czyste konto. Nie miał wiele pracy w pierwszej połowie i rzadko musiał interweniować – zaliczył jednak dobre wyjście poza swoim polem karnym. W drugiej części gry popisał się fantastyczną paradą po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Recio.
Daniel Carvajal
W pierwszej połowie brakowało jego ofensywnych wejść, a całkiem nieźle radził sobie z nim Juan Carlos. Drugą część meczu mógł zacząć od asysty do Ronaldo, którego strzał jakimś cudem obronił Kameni. Dośrodkowania Carvajala były jednak bardzo nieregularne i bardzo często bez problemu radzili sobie z nimi obrońcy Málagi.
Raphaël Varane
Pod nieobecność Pepego i Sergio Ramosa to Francuz dowodzi madrycką defensywą. Amrabat sprawiał mu pewne problemy, a Varane radził sobie z nim w kratkę. Raz przy próbie interwencji podał piłkę wprost pod nogi Marokańczyka, przez co rywale stanęli przed bardzo dobrą szansą na pokonanie bramkarza.
Nacho
Wychowanek Królewskich także musiał mierzyć się z silnym Amrabatem i nie zawsze sobie z nim radził. Popełnił kilka mniejszych lub większych błędów, zgarnął niepotrzebną żółtą kartkę. Imponuje jednak liczbą zablokowanych strzałów – aż cztery, najwięcej w zespole Królewskich.
Marcelo
Już w piątej minucie przeprowadził akcję w swoim stylu i mógł zaliczyć efektowną asystę, ale jego dogranie do Ronaldo było zbyt mocne. Miał z przodu więcej miejsca niż w starciu z Athletikiem i zagrał lepiej niż w Bilbao. Występował wczoraj niemal jako skrzydłowy, rzadko musiał interweniować i stwarzał zagrożenie na połowie rywala. Zaliczył cztery podania kluczowe, ale to nie pomogło partnerom w zdobyciu bramki…
Luka Modrić
Zagrał słabiej niż w Bilbao, gdzie zaserwował recital, ale i tak był najlepszym piłkarzem występującym w polu. Był jednym z najaktywniejszych zawodników na murawie, udanie współpracował z kolegami i zaliczył najwięcej kluczowych podań. Do tego chcielibyśmy doliczyć asystę przy bramce Isco, której sędzia nie uznał. Lukita miał też dobrą szansę po kombinacyjnej akcji z Benzemą, ale uderzył zbyt lekko. Jest jednak jednym z ostatnich piłkarzy, do których po wczorajszym meczu można mieć pretensje.
Toni Kroos
Forma Niemca wciąż budzi spore wątpliwości. Tradycyjnie zanotował całkiem niezłe statystyki podań, jednak głównie wynikało to z tego, że całkowicie unikał ryzyka. Braki w grze defensywnej nie są żadną nowością, jednak kiedy drużyna nie ma z Kroosa pożytku w grze ofensywnej, jest to jeszcze bardziej widoczne. Było ciut lepiej niż w poprzednich meczach, ale to kolejny niepokojący występ Toniego.
Jesé
Zaczął mecz po prawej stronie i tam nie szło mu najlepiej. Po 30 minutach przeszedł na drugą flankę i chwilę później stworzył zagrożenie po udanym dryblingu. Wydawało się, że wróci na dobre tory, ale w drugiej części meczu był niewidoczny, a na domiar złego przy próbie strzału doznał groźnie wyglądającej kontuzji i musiał opuścić boisko.
Isco
Nie można mu odmówić zaangażowania, starania się o stworzenie sytuacji strzeleckiej czy chęci zdobycia bramki. Nie zawsze podejmował dobre decyzje i niektóre z nich – na przykład te o strzałach z niewypracowanych pozycji – były dosyć pochopne, na lepszych pozycjach byli bowiem koledzy z zespołu. Isco to jednak jeden z największych pechowców wczorajszego starcia. To po jego strzale Weligton wybił piłkę z linii bramkowej, a w ostatniej minucie strzelił legalną bramkę, której nie uznał sędzia.
Cristiano Ronaldo
Kiedy zawodnik oddaje 14 strzałów, można śmiało stwierdzić, że bierze na siebie odpowiedzialność za strzelanie bramek. I nawet kiedy nazywa się Cristiano Ronaldo, to zerowy dorobek bramkowy i tylko dwa celne uderzenia przy tylu próbach to wynik wręcz katastrofalny. Trzeci mecz z rzędu bez gola.
Karim Benzema
W pierwszej połowie Francuz był całkowicie zagubiony między głęboko broniącymi się graczami rywala. W drugiej części chciał zaznaczyć swoją obecność na boisku, ale ze wszystkimi jego strzałami bez większych problemów radził sobie Kameni. Brał udział w akcji, w której gola mógł strzelić Modrić, ale ogólnie zaliczył chyba najsłabszy występ w tym sezonie.