Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał wczoraj Athletic Bilbao 2:1 po bramkach Karima Benzemy. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1771 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Nidix. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Bramkarz Realu Madryt był jednym z bohaterów wczorajszego meczu. Wyszedł zwycięsko z kilku starć z graczami Athleticu, a żadna z jego interwencji nie należała do łatwych. Stracił bramkę i tym samym zakończyła się jego świetna passa, ale nie miał przy niej absolutnie żadnych szans.
Daniel Carvajal
Jak zawsze sporo się nabiegał i nieźle pracował na całej długości boiska. Kilka razy udanie naciskał na rywala na jego połowie, chociaż przytrafiały mu się też błędy w obronie. Niejednokrotnie jednak ratował zespół i chociaż bramka padła po strzale z jego strony, to obrońca nie popełnił błędu.
Pepe
Dawno nie widzieliśmy tak słabego występu Pepsa. W pierwszej połowie nie było najgorzej – zablokował między innymi bardzo groźny strzał Raula Garcíi i nieźle radził sobie z Adurizem. W drugiej było dużo gorzej. Fatalna strata przy golu. Potem sprawiał wrażenie całkowicie pogubionego. Nie ma wątpliwości, kto z dwójki Pepe-Varane powinien usiąść na ławce, kiedy Ramos będzie gotowy do gry.
Raphaël Varane
W pierwszej połowie nie zagrał szczególnie dobrze, chociaż znów zaimponował szybkością, kiedy gonił Aduriza i wybił mu piłkę, gdy napastnik składał się do strzału. Po przerwie górował nad Baskiem także w powietrzu i zaliczył solidny występ. W drugiej połowie był najlepszym obrońcą Królewskich.
Marcelo
Ocena Brazylijczyka najbardziej dzieli madridismo. Jedni wciąż dostrzegają fatalną grę w obronie, drudzy chwalą za ofensywne wyjścia. Wczoraj w tej pierwszej kwestii niestety nie było najlepiej, chociaż trudno obwiniać go za stratę gola. Natychmiast po odbiorze piłki ruszył do przodu, ale strata Pepego w środku pola zniweczyła jego wysiłek. Tak czy inaczej – gra w obronie wciąż do poprawy.
Luka Modrić
Na Lukitę brakuje przymiotników. W środę był wszędzie. Z tyłu, z przodu, w ataku pozycyjnym, przy kontrach. A przede wszystkim – przy golu. To Chorwat posłał świetną piłkę do Isco, który miał kilometry autostrad na prawej flance przy golu Karima. Modrić to serce, płuca i mózg tej drużyny.
Toni Kroos
W pierwszej połowie Niemiec zaliczył solidną partię i grał dużo lepiej niż w poprzednich meczach. Kiedy Athletic postawił na nieco wyższy i agresywniejszy pressing, wróciła gorsza wersja Toniego. Tak czy inaczej, zaliczył sporo udanych zagrań i jego skuteczność podań była podobna do tych, jakie notował w zeszłym sezonie.
Mateo Kovačić
Trener zaskoczył chyba nawet Mateo decyzją o postawieniu na niego od pierwszej minuty. Po wyjściu na murawę tętno pomocnika nie zmieniło się. Wytrzymał napięcie na bardzo trudnym terenie, pomógł drużynie, pomagał Kroosowi i Modriciowi z kontrolą w środku pola i w pierwszej połowie udawało się to znakomicie. Szkoda, że nie wpisał się na listę strzelców, zwłaszcza że miał ku temu dwie okazje, ale świetnie spisywał się Iraizoz. Będziemy mieli z niego pociechę. Ba, już mamy.
Isco
Zagrał jako prawoskrzydłowy i przez większość meczu nie zachwycał. W drugiej połowie znakomicie potrafił się odnaleźć na swojej stronie i z chirurgiczną precyzją podać do Benzemy. Drugi mecz z rzędu z asystą do Karima, która przesądza o losach meczu. Wreszcie efektywny, a nie tylko efektowny. A z takim potencjałem w nogach może być jeszcze lepiej.
Karim Benzema
Tak jest! Karim już nie tylko dobrze pracuje w defensywie i pomaga kolegom w rozegraniu piłki, ale regularnie strzela gole. Do tego dołożył dobrą grę w pressingu, co w połączeniu z wspieraniem drugiej linii bardzo pomogło Królewskim w kontroli pierwszej połowy. Pięć meczów, sześć bramek – takich statystyk żaden napastnik świata nie ma prawa się wstydzić.
Cristiano Ronaldo
Najsłabszy ofensywny gracz Realu Madryt. Nie pomagał w ataku, a jego umiejętności dryblingu gdzieś zanikły. Na szczęście z obowiązku strzelania goli wyręczył go Benzema. Fatalnie zachował się też w samej końcówce, kiedy źle przewidział tor lotu piłki, przez co zatrzymał kontrę Królewskich. Statystyki bramek na mecz są imponujące, ale z sześciu meczów Cristiano trafiał tylko we dwóch – oby znów szybko zgasił dyskusje w zarodku.