Plan minimum spełniony

Średni mecz Realu

Real Madryt wygrał 1:0 z Granadą w meczu 4. kolejki Ligi. Bramkę dla Królewskich strzelił Karim Benzema, asystował mu Isco. Królewscy od samego początku meczu przeważali, jednak przez długi czas brakowało im skuteczności, często również dokładności. I choć udało się strzelić bramkę, trzeba powiedzieć, że powinno paść dzisiaj więcej bramek.

W pierwszej połowie najlepsze okazje dla Realu mieli Modrić, Isco, Benzema i Ronaldo, żaden z nich nie zdołał jednak skierować piłki do siatki. Piłka w ogóle nie wędrowała w światło bramki, jak w przypadku Isco, albo dobrą interwencją popisywał się bramkarz, jak w przypadku Ronaldo i Modricia. Można było odnieść wrażenie, że Real grał w pierwszej połowie na pół gwizdka, piłkarze często decydowali się na podanie, kiedy można i trzeba było uderzać, i odwrotnie. Co więcej, w pierwszej odsłonie poprawną bramkę dla Granady strzelił El-Arabi, ale sędzia dopatrzył się spalonego, którego nie było, i tylko temu Real zawdzięcza to, że ten mecz skończył z czystym kontem.

Na drugą połowę Benítez desygnował identyczną jedenastkę, nie zdecydowawszy się na zmianę Isco czy Kroosa, którzy w pierwszej połowie wyraźnie odstawali od reszty. Jeśli w drugim wypadku szybko doszło do korektury decyzji, kiedy na boisku pojawił się Kovačić, o tyle ta pierwsza decyzja okazała się poprawna. Isco był bowiem tym, który asystował przy jedynej bramce Realu, kiedy to dośrodkowywał piłkę lewą nogą idealnie na głowę Benzemy, ten nie mógł chybić.

Później swoje okazje mieli też inni piłkarze, w tym Czeryszew, który zaliczył niezłe wejście. Nie udało się jednak strzelić gola. Na szczęście zagrożenie stwarzane przez Granadę zostało zniwelowane niemalże do zera, dlatego udało się bezproblemowo utrzymać korzystny wynik do końca. Nie oglądaliśmy dzisiaj najpiękniejszego spotkania Realu, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że punkty zdobywane w takich meczach są bezcenne w ostatecznym rozliczeniu.

Real Madryt – Granada CF 1:0 (0:0)
1:0 55' Benzema (asysta: Isco)

Real Madryt: Navas; Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo; Kroos (61' Kovačić), Modrić, Isco (85' Casemiro); Lucas, Benzema (77' Czeryszew), Ronaldo.

Granada CF: Fernández; Lopes, Lombán, Doria, Biraghi; Javi Marquez, Krhin, Edgar (76' López); Success (60' Ibańez), El-Arabi, Rochina (66' Rico).