Niemcy jedną nogą we Francji

Kroos i spółka minimalnie lepsi od Szkotów

Niemcy są już o mały krok od awansu do mistrzostw Europy we Francji. Mistrzowie świata wygrali dziś 3:2 na Hampden Park ze Szkocją. Na pewno nie była to łatwa przeprawa podopiecznych Joachim Löwa, co sugeruje nawet sam wynik spotkania. Gospodarzom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu, ale na trzecią próbę zabrakło już sił.

Wszystko zaczęło się od bramki Thomasa Müllera w 18. minucie meczu i wydawało się, że Nationalelf spokojnie będą kontrolować przebieg spotkania i punktować przeciwników. Nic bardziej mylnego. Szkoci szybko wzięli się za odrabianie strat i dziesięć minut później na tablicy wyników widniały już dwie jedynki, a wszystko za sprawą samobójczego trafienia Matsa Hummelsa. To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie.

W 34. minucie mocny strzał oddał Emre Can, który został sparowany przez Davida Marshalla, ale na jego nieszczęście piłka spadła pod nogi Müllera, który po kilku sekundach mógł cieszyć się z dubletu. Ale i tym razem chłopcy Gordona Strachana skutecznie odpowiedzieli. Stały fragment gry, zamieszanie pod bramkę, półwolej Jamesa McArthura i znów mieliśmy remis.

Drugie 45 minut przebiegło już pod dyktando Niemców. Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy dwójkową akcję przeprowadzili Müller i Gündoğan, a ten drugi wykończył ją mocnym strzałem w jedenastu metrów – 2:3. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania. Cały mecz w barwach reprezentacji Niemiec zagrał Toni Kroos, który był jedną z wyróżniających się postaci w tym pojedynku. Praktycznie każda akcja przechodziła lub zaczynała się od pomocnika Królewskich, co dobitnie pokazuje statystyka podań – 143 z czego aż 138 celnych. Kroos na pewno może postawić obok tego meczu duży plus.

Szkocja – Niemcy 2:3
0:1 Müller 18'
1:1 Hummels (sam.) 28'
1:2 Müller 34'
2:2 McArthur 43'
2:3 Gündoğan 54'

Skład Niemców: Neuer; Can, Boateng, Hummels, Hector; Müller, Schweinsteiger, Kroos, Gündoğan, Özil (90' Kramer); Götze (86' Schürrle).