Francja lepsza od Portugalii

Zagrali Ronaldo, Pepe, Benzema i Varane

Francja okazała się minimalnie lepsza od Portugalii w meczu towarzyskim rozgrywanym w Lizbonie – Trójkolorowi wygrali 1:0 po bramce Valbueny. Samo spotkanie było jednak toczone w iście ślamazarnym tempie, a ilość klarownych sytuacji bramkowych można policzyć na palcach jednej ręki.

Poza dogodną okazją Matuidiego, gdzie bez większych problemów interweniował Rui Patrício, trudno napisać coś więcej o pierwszej połowie. Druga część spotkania też nie należała do porywających, ale honor całego meczu uratował Valbuena, który pojawił się na murawie w 80 minucie, a kilka chwil później idealnie przymierzył z rzutu wolnego, dając zwycięstwo swojej reprezentacji.

W meczu zagrało aż czterech zawodników Realu Madryt – Cristiano Ronaldo, Pepe, Raphaël Varane i Karim Benzema. Środkowi obrońcy przebywali na murawie od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra. Cristiano i Karim opuścili plac gry na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Piłkarze Królewskich raczej nie będą długo rozpamiętywać tego pojedynku, ponieważ żaden z nich nie pokazał pełni swoich możliwości i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Portugalia – Francja 0:1
1:0 Valbuena 85'

Portugalia: Patricio; Vieirinha (61' Cedric), Pepe, Carvalho (27' Fonte), Eliseu; Mario (79' Danny), Pereira (85' B. Silva), A. Silva (60' Veloso); Nani, Eder, Ronaldo (67' Quaresma).

Francja: Lloris; Sagna, Varane, Koscielny, Evra; Pogba, Cabaye (46' Schneiderlin), Sissoko (80' Valbuena), Matuidi; Fekir (14' Griezmann, 88' Giroud), Benzema (74' Martial).