Niemcy ograli Polaków

90 minut Kroosa

Reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Brami strzelali Thomas Müller, Mario Götze dwie i Robert Lewandowski. Podopieczni Adama Nawałki stracili pozycję lidera w grupie D. 90 minut zagrał zawodnik Realu Madryt – Toni Kroos.

Pomimo porażki, Polacy na pewno mogą wrócić do kraju z podniesionym czołem, bo nie dali się zdominować ekipie Joachim Löwa i stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji. Co prawda Niemcy też mogli zakończyć mecz z większym dorobkiem bramkowym, ale teraz pozostaje już tylko gdybać, co by było gdyby Lewandowski zamienił na gola przynajmniej jedną z dwóch okazji z końcówki pierwszej połowy.

Statystyka strzałów (20-15) pokazuje dobitnie, że nie było to spotkanie do jednej bramki i mogło podobać się kibicom. Można postawić nawet tezę, że był to jeden z najlepszych meczów Polaków na przestrzeni ostatnich lat, biorąc oczywiście pod uwagę klasę rywali i fakt, że spotkanie było rozgrywane we Frankfurcie.

Polakom zabrakło nieco szczęścia, większej koncentracji w obronie, szczególnie w pierwszych 45 minutach i lepszej jakości w środku pola. Toni Kroos nie był może wiodącą postacią swojej drużyny, ale na pewno imponował skutecznością podań, mądrością w rozegraniu i ustawieniu, a także długimi podaniami na czubek nosa, do których niegdyś przyzwyczaił nas Xabi Alonso.

Niemcy – Polska 3:1
1:0 Müller 12'