/ as.com

Bale prowadzi Walię do Euro

Bramka Garetha na wagę zwycięstwa z Cyprem

Reprezentacja Walii wygrywa 1:0 na Stadionie GSP w Nikozji z Cyprem i jest już jedną nogą na przyszłorocznym Euro. Bramkę na wagę trzech punktów po raz kolejny zdobył zawodnik Realu Madryt, Gareth Bale. Po, jak to nazywają Hiszpanie, „dyskretnym” przez 80 minut meczu, Bale zaznaczył swoją obecność na 8 minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Ashley Richards zacentrował w pole karne z prawej strony pola karnego, a Gareth atomowym strzałem z główki pokonał Andonisa Jeorgalidisa. Dzięki zwycięstwu na Cyprze Walijczycy mogą zapewnić sobie awans na Euro, jeśli w najbliższym meczu pokonają Izrael. Dla podopiecznych Walii byłaby to druga w historii duża piłkarska impreza, po mundialu z 1958 roku.

Z przebiegu spotkania Cypryjczycy zasłużyli na remis. Zaprezentowali na boisku więcej piłkarskiej jakości i wyłączyli z gry Bale'a na 80 minut. Wcześniej zawodnik Realu Madryt zagroził bramce gospodarzy jedynie strzałem z rzutu wolnego. Walia przespała zdecydowanie większą część meczu, ale obudziła się w ostatniej chwili. Cypryjczycy opadli z sił, czego najlepszym dowodem była zmiana Konstandinosa Charalambidisa. Po bramce Bale'a Cypr był bliski wyrównania, ale szczęście było dziś po stronie Wyspiarzy.

Cypr - Walia 0:1 (0:0)
0:1 Bale 82' (asysta: Ashley Richards);

Skład Walii: Wayne Hennessey, Chris Gunter, Neil Taylor, Ashley Richards, Ashley Williams, Ben Davies, David Edwards, Andy King, Aaron Ramsey (90+3' Mc Donald), Gareth Bale (90' Church) i Hai Robson-Kanu (68' Sam Vokes)