Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Real Betis 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1695 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał yorki. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Świetny występ Keylora! W pierwszej połowie nie miał za dużo pracy, ale kiedy w 42. minucie naprzeciwko niego stanął Rubén Castro, bramkarz świetnie przechwycił piłkę spod nóg napastnika. Na jeszcze większe brawa zasłużył w drugiej połowie, kiedy znowu zatrzymał napastnika, tym razem broniąc rzut karny. Zasłużona owacja od kibiców.
Danilo
To od niego zaczęła się akcja na 1:0, miał także spory udział przy bramce Karima. Z przodu było całkiem dobrze – był aktywny, nieźle podawał, nie bał się wejść w pole karne gości. W defensywie można mu zarzucić brak agresywności czy zdecydowania, jednak ogólnie pozostawił za sobą niezłe wrażenie.
Raphaël Varane
Zagrał nieco słabiej niż ze Sportingiem na tle drużyny, ale ogólnie znów nie miał wiele pracy. Spowodował rzut karny, a przy akcji, w której faulował, był spóźniony. Więcej błędów raczej nie było, a napastnicy Betisu za bardzo go nie nękali.
Sergio Ramos
Tak jak Varane nie miał wiele pracy. Betis nie atakował wysokim pressingiem, dlatego Ramos nie musiał wspierać tak często Kroosa czy Modricia w rozegraniu. W drugiej połowie mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego fantastycznej przewrotce odbiła się od słupka.
Marcelo
Początek meczu nie był w jego wykonaniu udany. Zostawiał sporo miejsca Álvaro Cejudo, który kilka razy stworzył zagrożenie na stronie, za którą odpowiedzialny był Brazylijczyk. Na szczęście Marcelo w porę wszedł na wyższy poziom – w defensywie radził sobie coraz lepiej, a z przodu tradycyjnie starał się wspierać ofensywnych zawodników.
Luka Modrić
Modrić nie ma za sobą wybitnego meczu, ale robił to, co do niego należało. Wciąż jest niezbędny drużynie i wciąż każde starcie z jego udziałem przyspiesza akcję serca wśród madridistas. Spokojny mecz Chorwata.
Toni Kroos
Niemiec nie notuje udanego początku sezonu. Znów w jego grze było nieco niedokładności. Zaliczył co prawda asystę, ale chyba nikt nie sądzi, że w tej sytuacji rzeczywiście próbował szukać Jamesa w polu karnym. Na najlepszą wersję Kroosa musimy jeszcze trochę zaczekać.
James Rodríguez
Magik! Niemal każdy jego kontakt z piłką na połowie rywala stwarzał zagrożenie. Pięć kluczowych podań, asysta i dwie fantastyczne bramki. Człowiek, który nie strzela zwykłych bramek, w fenomenalny sposób przywitał się z kibicami.
Gareth Bale
Tego chcieliśmy. Walijczyk wykorzystał dziury w defensywie Betisu. Jego pierwszy gol ustawił mecz, potem dorzucił asystę, a występ podsumował ładnym trafieniem z dystansu. Stwarzał zagrożenie, kiedy przechodził też na skrzydła, ale jeśli na „dziesiątce” ma ładować takie bramki jak ta w końcówce co mecz, bylibyśmy w stanie bezwarunkowo zaakceptować decyzję Rafy Beniteza.
Cristiano Ronaldo
Gdyby tylko poprawił skuteczność… Tak jak chcieliśmy, Cristiano coraz chętniej brał na siebie odpowiedzialność za grę ofensywną i zagrażał bramce rywala. Przegrał dwie sytuacje sam na sam, oddał też dwa celne strzały z rzutów wolnych, ale to wciąż za mało, by zaspokoić swoje ambicje i oczekiwania kibiców. Progres jednak widać – teraz trzeba dołożyć do tego liczby.
Karim Benzema
Karim szybciutko pokazał, ile znaczy w ataku pozycyjnym Królewskich. Wyciągał obrońców rywala, pomagając w rozszarpywaniu defensywy Betisu. Do tego dołożył trafienie na 3:0. Szkoda niewykorzystanej sytuacji z pierwszej połowy, mógł bowiem podać do lepiej ustawionego Ronaldo, ale w ogólnym rozrachunku nie można go negatywnie ocenić.