Pierwsza porażka Castilli

Podopieczni Zidane’a przegrali z Burgosem

Castilla ma już za sobą trzecie spotkanie okresu przygotowawczego. Tym razem rywal był nieco mocniejszy, grający, podobnie jak Królewscy, w trzeciej lidze. Chodzi o drużynę Burgosu, która pokonała podopiecznych Zinedine’a Zidane’a 2:1. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie Fito Miranda głową skierował piłkę do siatki. Carlos Abad nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Castilla dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na okazje strzeleckie. Burgos za to potrafił przeprowadzić drugą skuteczną akcję w 19. minucie i ponownie do siatki trafił Fito Miranda.

Utrata drugiego gola bardziej podziałała na gospodarzy, którzy w końcu ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Jeszcze przed przerwą udało się zmniejszyć stratę. Enzo Zidane znakomicie podał do Garciego, bramkarz zdołał obronić strzał tego drugiego, ale był bezradny wobec dobitki Juanjo Narvaeza. Tym razem w przerwie Zidane nie wymienił niemal całej jedenastki, lecz przeprowadził tylko dwie zmiany. Królewscy dalej przeważali, a Burgos nastawił się na kontrataki. Castilla zdołała strzelić bramkę, dokonał tego Markkanen, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Jest to pierwsza porażka zespołu Zidane’a w okresie przygotowawczym. Następny sprawdzian – 9 sierpnia z Villarrealem B.

Real Madryt Castilla – Burgos 1:2
0:1 Fito Miranda 2’
0:2 Fito Miranda 19’
1:2 Juanjo Narváez 41’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad (Alfonso Herrero 46’), Álvaro Tejero (Álex Salto 73’), Héctor Martínez, Philipp Lienhart, José León, Marcos Llorente (Miki Muńoz 73’), Javi Muńoz (Aleix Febas 60’), Manuel Garci, Enzo Zidane, Jacobo González (Jaime Seoane 46’), Juanjo Narváez (Eero Markkanen 73’).