Pogrom Castilli, świetny mecz Enzo

Drugie spotkanie okresu przygotowawczego

Gimnástica Segoviana była drugim rywalem Castilli podczas przygotowań. W pierwszym spotkaniu podopieczni Zidane’a pokonali Trival Valderas 4:1. Gimnástica na co dzień występuje w Tercera División i różnicę poziomów rozgrywkowych wyraźnie było widać na boisku. Castilla rozgromiła przeciwników, a licznik zatrzymał się na sześciu trafieniach, choć mogło być ich znacznie więcej. Bohaterem spotkania został Enzo Zidane, który strzelił bramkę, zanotował dwie asysty i miał ogromny udział przy golu Narvaeza. Na stadionie Alfredo Di Stéfano pojawiło się 540 widzów.

Strzelanie rozpoczął Javi Muńoz, który wykorzystał podanie Enzo. Prowadzenie podwyższył Narváez, a jeszcze przed przerwą Muńoz odwdzięczył się Zidane’owi asystą. Po zmianie stron na murawie pojawiła się niemal zupełnie inna jedenastka, ale Castilla w dalszym ciągu przeważała. Najpierw pięknym trafieniem popisał się Tejero, a już w końcówce gole dołożyli Markkanen i Reguilón. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bramkę Fina, który wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy od stycznia (chociaż od tamtego czasu przegapił wiele meczów przez kontuzję). Enzo został zmieniony w przerwie, ale ponownie pojawił się na murawie w drugiej połowie, ponieważ kontuzji doznał Narváez. Następny test czeka Castillę w środę. Rywalem będzie drużyna Burgosu.

Real Madryt Castilla – Gimnástica Segoviana 6:0 (3:0)
1:0 Javi Muńoz 12’ (asysta: Enzo Zidane)
2:0 Juanjo Narváez 27’
3:0 Enzo Zidane 33’ (asysta: Javi Muńoz)
4:0 Álvaro Tejero 49’
5:0 Eero Markkanen 83’ (asysta: Jacobo González)
6:0 Sergio Reguilón 90’ (asysta: Enzo Zidane)

Castilla:
I połowa: Carlos Abad, Fran Rodríguez (Álvaro Tejero 37’), José León, Jaime Sánchez, Philipp Lienhart, Aleix Febas, Miguel Garci, Javi Muńoz, Enzo Zidane, Juanjo Narváez, Jacobo González.
II połowa: Alfonso Herrero, Álvaro Tejero, Héctor Martínez, Nani, Philipp Lienhart (Álex Salto 63’), Miki Muńoz, Sergio Reguilón, Jaime Seoane, Eero Markkanen, Juanjo Narváez (Enzo Zidane 63’), Jacobo González.