Awans rzutem na taśmę, Kolumbia zagra z Argentyną

90 minut Jamesa

Kolumbia zremisowała z Peru 0:0 w trzecim meczu fazy grupowej Copa América i wciąż nie może być pewna awansu do ćwierćfinału chilijskiego turnieju. 90 minut w barwach Los Cafeteros rozegrał James Rodríguez, ale nie popisał się niczym szczególnym. W drugiej połowie za uderzenie rywala łokciem mógł nawet wylecieć z boiska.

W pierwszej połowie wszyscy zawodnicy reprezentacji prowadzonej przez José Pekermana grała bardzo słabo. Falcao nie odzyskał formy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i wciąż przypominał gracza, który od dawna albo zmaga się z problemami zdrowotnymi, albo jest w kiepskiej formie. Na pewno nie sprostał oczekiwaniom i znów zawiódł. Na ławce czekali Víctor Ibarbo i Jackson Martínez, ale selekcjoner nie zdecydował się na zmianę po 45 minutach, chociaż to chyba byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie.

W drugiej połowie mecz dalej nie porywał, Peru stworzyło kilka okazji i tym samym próbowali odpowiadać Kolumbijczycy, chociaż ani jedni, ani drudzy nie stworzyli stuprocentowej sytuacji. Po zejściu Falcao Los Cafeteros grali nieco lepiej niż wcześniej, ale drużyna prowadzona przez kapitana, Jamesa, dalej nie imponowała. Ostatecznie do końca meczu nic się nie zmieniło.

Kolumbia zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli, ale wciąż może spaść na czwartą pozycję. Wszystko zależy od wyniku meczu Brazylii z Wenezuelą. Jeśli Canarinhos zremisują z jedną z największych niespodzianek turnieju, James i spółka spadną na ostatnie miejsce i pożegnają się z turniejem.

AKTUALIZACJA: Brazylia pokonała Wenezuelę 2:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie C. Kolumbia awansuje z trzeciej lokaty i w ćwierćfinale James i spółka zmierzą się z Argentyną. Do kolejnej fazy wychodzi także Peru. Pierwsze mecze 1/4 finału już w nocy ze środy na czwartek.