Borja Mayoral poprowadził Juvenil A do zwycięstwa

Królewscy pokonali Valencię 4:1

Juvenil A wykonał ogromny krok w kierunku finału Pucharu Króla. W pierwszym półfinałowym starciu pokonał Valencię 4:1, chociaż to goście wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Reguilón, który zbyt lekko podał do bramkarza. Jeszcze w pierwszej połowie Królewscy zdołali doprowadzić do wyrównania. Znakomitą indywidualną akcją popisał się Borja Mayoral. W drugiej połowie głos należał już tylko do gospodarzy. Najpierw Lazo zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego i, dzięki rykoszetowi, pokonał golkipera Valencii. Kilka minut później Cedrés i Mayoral przeprowadzili dwójkową akcję, którą mocnym strzałem wykończył ten drugi. Borja miał szansę na hat-tricka, ale ostatecznie udało mu się zanotować asystę.

Blancos pojadą na rewanż do Walencji ze znaczną zaliczką. Warto zwrócić uwagę na kolejny znakomity występ Mayorala. Hiszpan ma już na koncie 54 bramki w tym sezonie. Problemem dla niego może być brak czasu na odpoczynek. Po zakończeniu rozgrywek w Pucharze Króla pozostanie niewiele czasu do początku mistrzostw Europy do lat 19 i początku przygotowań Castilli oraz pierwszej drużyny. Ciągle nie wiadomo czy Borja przynajmniej część pretemporady spędzi pod wodzą Beniteza.

Real Madryt – Valencia 4:1 (1:1) SKRÓT
0:1 Rafa Mir 21’
1:1 Borja Mayoral 42’
2:1 José Lazo 58’
3:1 Borja Mayoral 67’ (asysta: Cristian Cedrés)
4:1 Fran Pérez 75’ (asysta: Borja Mayoral)

Real Madryt: David Oliveros, Álvaro Tejero, Luismi Quezada, Javier Sánchez (Dani Fernández 79’), Sergio Reguilón, Sergio Molina, Cristian Cedrés (Miguel Garci 68’), Aleix Febas, Borja Sánchez (Fran Pérez 59’), José Lazo (Jack Harper 87’), Borja Mayoral.