Cristiano bohaterem Portugalii!

Armenia – Portugalia 2:3

Portugalia wygrała z Armenią 3:2 po bardzo trudnym meczu w Erewaniu. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo, który najpierw pokonał bramkarza z rzutu karnego, potem wykorzystał błąd obrońcy, a dzisiejsze dzieło zakończył w najlepszy możliwy sposób – fenomenalnym strzałem nie do obrony zza pola karnego. W składzie gości pojawił się również Fábio Coentrão, który rozegrał 73 minuty w drugiej linii.

Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa Portugalczyków. W 14. minucie do rzutu wolnego podszedł Marcos Pizzelli i wspaniałym strzałem pokonał Ruiego Patricio. Bramkarz Portugalii ustawił tylko jednego piłkarza w murze i zupełnie nie spodziewał się uderzenia z tak dalekiej odległości. Uderzenie było jednak bliskie doskonałości. Kwadrans po niespodziewanym trafieniu w polu karnym Armenii padł João Moutinho po faulu Henricha Mychitariana, a z jedenastu metrów stan mna yeczu wyrównał Cristiano Ronaldo.

Po przerwie Cristiano zaatakował dwukrotnie – w 55. minucie wykorzystał podanie Bruno Alvesa i niezdecydowanie bramkarza, a trzy minuty później wziął już niemal wszystko na siebie. Długą piłkę posłał Rui Patricio, Ronaldo fantastycznie przyjął piłkę, a po chwili posłał pocisk w okienko bramkarza gospodarzy. Armenia odpowiedziała jednym trafieniem, ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby jednego punktu.

Po zaskakująco trudnym meczu Portugalia pokonała Armenię i odniosła czwarte zwycięstwo w eliminacjach z rzędu. W grupie I wciąż prowadzi i ma pięć punktów przewagi nad Danią i Albanią. Tym razem przy awansie do turnieju głównego powinno obyć sie bez konieczności rozgrywania baraży. Jak dotąd na siedem bramek Portugalczyków w eliminacjach Cristiano strzelił pięć, a po jednej dołożyli Fábio Coentrão i Ricardo Carvalho.

Armenia – Portugalia 2:3 (1:1)
1:0 Pizzelli 14'
1:1 Cristiano 29' (rzut karny)
1:2 Cristiano 55'
1:3 Cristiano 58'
2:3 Mkojan 72'

Skład Portugalii: Rui Patricio; Vieirinha, R. Carvalho (79' Fonte), Alves, Eliseu; Tiago, Moutinho, Coentrão (73' Silva); Danny (63' W. Carvalho), Ronaldo, Nani.