James, Varane, Danilo i Casemiro grali w reprezentacjach

Gracze Królewskich nie skończyli sezonu

James Rodríguez, Keylor Navas, Raphaël Varane, Danilo i Casemiro otrzymali powołania na spotkania swoich reprezentacji. Już w sobotę pierwsza dwójka mogła stanąć naprzeciwko siebie, ale selekcjoner Kostaryki zdecydował się na posadzenie Navasa na 90 minut na ławce rezerwowych. James zagrał pełny mecz, a Kolumbia, która przygotowuje się do Copa América, wygrała 1:0 po bramce Falcao.

Na Stade de France odbyło się dziś spotkanie na szczycie. Francja przygotowująca się do mistrzostw Europy w 2016 roku podejmowała Belgię, drugą drużynę świata w rankingu FIFA. Po godzinie gry goście prowadzili aż 4:1, ale zespół Didiera Deschampsa odpowiedział dwiema bramkami w samej końcówce. Varane rozegrał cały mecz, Benzema nie otrzymał powołania i po trudnym sezonie może już odpoczywać.

Do Copa América przygotowują się także Canarinhos. W kadrze Dungi zabrakło Marcelo, który jest kontuzjowany, ale w pierwszym składzie meczu z Meksykiem wystąpił Danilo. Nowy nabytek Królewskich rozegrał 45 minut i w przerwie został zmieniony przez Fabinho. Na dziesięć ostatnich minut na murawie pojawił się także Casemiro. Brazylia wygrała 2:0 po golach Coutinho i Tardelliego. W barwach Meksyku nie wystąpił Chicharito, który nie otrzymał powołania na Copa América, zagra natomiast w Złotym Pucharze CONCACAF.