/ marca.com

Gol Raula i zgaszone światło

Hiszpania zremisowała ze Szkocją; obie drużyny pokonała... awaria oświetlenia

Reprezentacja Hiszpanii, pod wodzą Luisa Aragonesa (na zdjęciu z prawej, obok Raul), tylko zremisowała ze Szkocją 1:1. Honor gospodarzy uratował Raul, wykorzystując rzut karny. Napastnik Realu po raz czwarty podczas swej reprezentacyjnej kariery zaczął mecz na ławce rezerwowych. Gola dla Szkotów zdobył... Ruben Baraja, pokonując Casillasa, pełniącego – w zastępstwie Raula – rolę kapitana. W 59. minucie mecz rozgrywany w Walencji i oglądany przez 15 tys. widzów zakończyła awaria świateł. Mecz poprzedziła minuta ciszy dedykowana ofiarom tragedii, jaka rozegrała się w Biesłanie.

Hiszpania – Szkocja 1:1 (Raul 56 - karny – Baraja 17 - gol samobójczy)

Hiszpania: Casillas – Lopez Rekarte, Marchena (57. Ivan Helguera), Puyol, Del Horno; Xabi Alonso, Baraja (46. Valeron), Joaquin, Reyes; Fernando Torres (46. Raul), Raul Tamudo (46. Vicente).
Szkocja: Gordon – Caldwell, Webster, MacKay, Naysmith – Ferguson, McNamara, Quashie, McFadden (46. Pearson) – Fletcher (57. Miller); Crawford (57. Cameron).

Sędzia: Stephane Bre (Francja). Żółte kartki: Naysmith, Crawford, Quashie, Webster.