Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Getafe 7:3 w meczu 38. kolejki Primera División. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1081 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, torby gimnastycznej Realu Madryt firmy Adidas wygrał SaCHiB. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Iker Casillas
Po wpuszczeniu trzech bramek trudno pozytywnie oceniać bramkarza – chociaż zwłaszcza przy drugim i trzecim trafieniu Casillas nie miał wiele do powiedzenia. Pod koniec spotkania ładnie obronił strzał Sarabii, ale jeśli to był jego ostatni mecz w barwach Realu Madryt, pewnie nie zapisze sobie go do tych najlepiej zapamiętanych. Pięć celnych strzałów rywala – trzy gole.
Álvaro Arbeloa
Hiszpan rozegrał być może ostatni mecz w barwach Realu Madryt i nie zachwycił. W obronie raczej nie miał większych problemów, ale w ofensywie był bezproduktywny i grał zbyt wolno. Mimo wszystko nie było też katastrofy – przeciętne zawody wychowanka Królewskich.
Pepe
Stoper musiał już w 40. minucie opuścić murawę z powodu urazu. Wcześniej zaprezentował się przeciętnie – to on popisał się kapitalnym przerzutem do Marcelo przy pierwszym trafieniu, później chyba jednak zbyt pasywnie zachował się w stosunku do strzelców pierwszej i drugiej bramki.
Nacho
Spokojny mecz Nacho. Stoper raczej nie ponosi winy za żadną z bramek, chociaż pewnie przy drugim golu mógł zatrzymać Pedro Leona trochę wcześniej – zanim ten podał do Diego Castro.
Marcelo
W defensywie zrobił kilka mniejszych błędów, ale nadrabiał z przodu – asysta przy pierwszym golu, bramka na 7:3, wrzutka do Cristiano, który uderzył w słupek tuż przed trafieniem na 4:3. Brazylijczyk tradycyjnie napędzał grę ofensywną drużyny.
Asier Illarramendi
Illarra zagrał bardzo dobrze w pierwszej połowie – nie bał się grać piłką, podejmował odważniejsze decyzje niż zwykle, później pojawiły się odegrania piętką i inne niuanse. Wybił nawet piłkę zmierzającą do bramki, ratując Królewskich przed stratą czwartego gola. Znów miewał jednak bardzo kiepskie zagrania – jak to, po którym dał się minąć bardzo blisko bramki Casillasa w drugiej połowie.
Toni Kroos
Niemiec nie zagrał wybitnego meczu. Przytrafiały mu się niepotrzebne straty, gra defensywna w środku pola też nie wyglądała mocarnie. Sporo podań, ale kolejny występ na przeciętnym poziomie.
James Rodríguez
Jeden z najlepszych zawodników na boisku. Ładna bramka z rzutu wolnego, asysta po dwójkowej akcji przy bramce Jesego, do tego tradycyjnie nie unikał odpowiedzialności i nie zapominał o asekuracji w defensywie. Jedna z najjaśniejszych postaci tego sezonu kończy rozgrywki na bardzo dobrym poziomie.
Jesé
W pierwszej połowie było słabiutko – do kiepskiej gry w ofensywie dołożył stratę przy bramce dla Getafe. W drugiej trochę się rozegrał. Strzelił bramkę po ładnej akcji z Jamesem, a w ostatniej akcji sezonu zaliczył asystę przy trafieniu Marcelo. Jego przyszłość w Madrycie stoi pod znakiem zapytania, ale mecz przeciwko Getafe był jednym z jego najlepszych w tym sezonie – zwłaszcza ostatnie minuty. Czy zasługuje na szansę? Decyzje zapadną pewnie po pretemporadzie, dlatego pewnie będziemy mieli szansę zobaczyć Kanaryjczyka w białej koszulce, tyle że niekoniecznie w oficjalnym meczu.
Javier Hernández
Znalazł się tam, gdzie być powinien przy czwartym golu, a do tego tradycyjnie nie unikał walki i biegania. To Chicharito wywalczył rzut karny, jego faulowano też przed rzutem wolnym Jamesa. W ciągu krótkiego okresu w Madrycie na pewno zasłużył co najmniej na to, by nie nazywać go niewypałem. Udanie podsumował sezon.
Cristiano Ronaldo
Trzy gole, strzał w słupek, po którym i tak wpadł gol, wreszcie całkiem ładny gol z rzutu wolnego, podanie do Chicharito przed podyktowaniem jedenastki… Cristiano zagrał w swoim stylu – nie próbował dryblować w miejscu, porzucił efekciarstwo na rzecz bycia efektywnym i zrobił to we wspaniałym stylu. Kończy sezon z kosmicznymi liczbami indywidualnymi.
Raphaël Varane
Pojawił się na boisku jeszcze w pierwszej połowie i wprowadził nieco spokoju. Kiedy Francuz był na boisku, Getafe nie atakowało już tak chętnie. Stoper zaliczył w miarę udane zawody, chociaż na pewno nie będziemy wymieniać go wśród najlepszych.