Oceny zawodników po meczu z Juventusem

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Juventusem 1:1 i odpadł z Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1700 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, torby gimnastycznej Realu Madryt firmy Adidas wygrała martyna_madritista. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Iker Casillas
Kapitan zaliczył kilka bardzo udanych interwencji – mocny strzał Vidala po ziemi w pierwszej połowie, uderzenia Marchisio i Pogby z bliskiej odległości w drugiej. Można jednak mieć wątpliwości, czy nie powinien wybić piłki przy golu – piłka zmierzała w okolice środka bramki. Z drugiej strony gdyby nie wygrał sytuacji sam na sam z Marchisio, Real Madryt jeszcze szybciej pożegnałby się z marzeniami o finale w Berlinie. O wyrzut z autu nie będziemy się specjalnie czepiać – internauci chyba wystarczająco podsumowali tę sytuację.
Daniel Carvajal
Prawy obrońca zaliczył w miarę udane zawody – nie miał jednak łatwo z Evrą czy Pogbą. W defensywie nie był specjalnie zapracowany, z przodu tradycyjnie dawał możliwości do rozegrania Kroosowi czy Isco. W jego dośrodkowaniach brakowało jednak jakości – im bliżej bramki rywala, tym słabiej się prezentował. Zagrał dużo lepiej niż w meczu w Turynie.
Raphaël Varane
Wygrał rywalizację z Pepe i do około 75. minuty było nie najgorzej. Potem emocje chyba wzięły górę i Francuzowi przytrafiło się kilka dziwnych zachowań. Ogólnie spisał się jednak w miarę nieźle.
Sergio Ramos
Ramos znów zagrał na swojej optymalnej pozycji, ale to nie oznaczało, że nie musiał brać na siebie odpowiedzialności za rozgrywanie piłki. Posłał sporo przerzutów do Carvajala czy Bale’a, jednak w najważniejszej akcji meczu popełnił kilka błędów, które zakończyły się golem Moraty.
Marcelo
Wreszcie był aktywny w ofensywie i poza kilkoma pojedynczymi zagraniami trudno mu coś zarzucić. W obronie nie było tak źle jak w pierwszym starciu, z przodu regularnie nękał Lichtsteinera albo Marchisio. Kiedy Królewscy mają atakować i Marcelo gra właściwie jako boczny pomocnik, jest jednym z najlepszych w drużynie.
Toni Kroos
Tradycyjnie przez niego przechodziła większość piłek i w pierwszej połowie prezentował się nieźle. Kiedy Juventus miał piłkę, walka z mocnymi fizycznie Pogbą i Vidalem raczej nie należała do najprzyjemniejszych – to było niestety widać. W końcówce chyba zupełnie opadł z sił, nie angażował się w grę defensywną, a z przodu nie dawał już drużynie tyle, ile we wcześniejszych etapach meczu.
Isco
W akcji z 18. minuty, kiedy w pięknym stylu wkręcił Evrę w ziemię, mógł zostać bohaterem – niestety próbował lobować Buffona, co skończyło się niecelnym strzałem. Znów wypada i trzeba go pochwalić za grę defensywną – porządnie napracował się w drugiej linii i często pomagał Carvajalowi.
James Rodríguez
Kolumbijczyk nie był tak aktywny jak zdążył nas do tego przyzwyczaić. Zaliczył sporo niecelnych podań, skuteczność dryblingu też pozostawiała sporo do życzenia. Mądrze jednak rozrzucał piłkę do skrzydeł i wywalczył rzut karny. Mimo wszystko szkoda, że próbował później nabrać arbitra. W drugiej połowie oddał też bardzo mocny strzał na bramkę Buffona, ale i tym razem troszkę zabrakło.
Gareth Bale
Fani i hejterzy Walijczyka chyba dawno nie byli tak podzieleni. Z jednej strony – najaktywniejszy gracz z przodu, stwarzający najwięcej zagrożenia. Oddał sporo strzałów, w tym bardzo groźne uderzenie z dystansu w 20. minucie, kiedy Buffon sparował piłkę na rzut rożny. Później miał jeszcze dwie bardzo dobre szanse – najpierw jego wolej zablokował Chiellini, później wygrał główkę z Evrą, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. To on podał do Cristiano, gdy Portugalczyk chwilę później uderzył w boczną siatkę. Wreszcie odpowiednio angażował się w grę defensywną i wyłuskał parę piłek – wczoraj zabrakło mu przede wszystkim skuteczności.
Karim Benzema
Na dzień dobry świetnym zachowaniem wkręcił Lichtsteinera, ale chwilę później posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Poza tym dawał możliwości w rozciąganiu i rozbijaniu defensywy Juventusu, ale momentami było widać, że od jakiegoś czasu nie grał w meczu o stawkę. Jemu także zdarzyło się podjąć kilka złych decyzji.
Cristiano Ronaldo
Strzelił bramkę, do tego to on dogrywał do Bale’a, gdy ten głową przeniósł piłkę nad bramką. To nie był jednak dzień Portugalczyka. Nieefektywne dryblingi, kolejny rzut wolny zatrzymany na murze… Chyba i on potrzebuje odpoczynku i pewnie już myśli o ładowaniu akumulatorów na kolejny sezon.