/ własne & as.com

Atletico pierwszym liderem

Zwycięstwo Atletico, remis Deportivo i Betisu

Atletico Madryt, rywal zza miedzy Realu, zostało pierwszym liderem Primera Division w sezonie 2004/2005, po zwycięstwie 2:0 nad Malagą. Najpierw samobójczą bramkę zdobył Calatayud, a po przerwie prowadzenie gospodarzy podwyższył Fernando Torres.

Pierwsze punkty straciło Deportivo La Coru?a, które zremisowało w Barcelonie z Espanyolem 1-1. W pierwszej połowie prowadzenie dla Espanyolu, z rzutu karnego zdobył niezawodny Raul Tamudo. Jednak w drugiej połowie Espanyol musiał się bronić w 10 po czerwonej kartce dla Ivána de la Pe?y. Drużyna Irruety wykorzystała przewagę jednego zawodnika i w 78. minucie do remisu doprowadził Urugwajczyk Walter Pandiani.

Beniaminek z Numancii na "dzień dobry" zdobył jeden punkt z Betisem Sevilla. Numancia prowadziła po golu Juanlu, ale po przerwie wyrównał Fernando.