Barcelona w finale Ligi Mistrzów

Katalończycy lepsi w dwumeczu od Bayernu

FC Barcelona jest pierwszym finalistą Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique przegrała dziś 2:3 w Monachium z Bayernem, ale zaliczka z pierwszego meczu pozwoliła jej na awans. W pierwszej połowie wyróżniającym się zawodnikiem gości był Marc-André ter Stegen, który skutecznie powstrzymywał strzały Bawarczyków. Mimo wszystko fani mistrzów Niemiec szybko mieli powód do radośći – już w szóstej minucie Benatia strzelił bramkę głową i dał iskierkę nadziei kibicom. Kontrataki Barcelony były jednak zabójcze – dwukrotnie Suárez obsłużył Neymara i Barcelona do przerwy miała więcej niż komfortowy rezultat. Aktywni byli Robert Lewandowski i Thomas Müller, ale ich gra nie wystarczyła. Obaj strzelili po jednym golu, jednak awans był niemożliwy. W drugiej połowie Barcelona bez Suareza, który opuścił murawę z drobnym urazem, nie grała swojej piłki, nie była w stanie kontrolować meczu i zasłużenie dziś przegrała. Z drugiej strony nie ma wątpliwości, że w dwumeczu była drużyną lepszą i bez względu na to, kto jutro awansuje do finału, to Katalończycy będą faworytem meczu w Berlinie.

Bayern Monachium – FC Barcelona 3:2 (1:2)
1:0 Benatia 7' (asysta: Xabi Alonso)
1:1 Neymar 15' (asysta: Suárez)
1:2 Neymar 29' (asysta: Suárez)
2:2 Lewandowski 59' (asysta: Schweinsteiger)
3:2 Müller (asysta: Schweinsteiger)

Bayern: Neuer; Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat; Lahm (68' Rode), Alonso, Thiago, Schweinsteiger (87' J. Martínez); Müller (87' Götze), Lewandowski.
Barcelona: Ter Stegen; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Rakitić (72' Mathieu), Busquets, Iniesta (75' Xavi); Messi, Suárez (46' Pedro), Neymar.