/ as.com

Buffon: Szykuje się 90 długich minut

Konferencja bramkarza Juve

Co sądzisz o tym, że nigdy nie wygrałeś na Bernabéu?
Jestem w doborowym towarzystwie, na pewno nie jestem jedyny. Na Bernabéu przegrywało wiele drużyn, nie tylko moja, a bramkarze zazwyczaj wyjeżdżają stąd przynajmniej z jednym golem. Poza atmosferą zewnętrzną gra tutaj drużyna z taką siłą ofensywną, że jeśli ograniczymy się tylko do obrony, to będziemy mieć wiele problemów. Statystyki zazwyczaj mówią prawdę, a tutaj pokazują, że Real u siebie zawsze strzela bramki. Być może trafią i do naszej siatki, ale my musimy grać inteligentnie.

Jak oceniasz gwizdy w kierunku Casillasa? Co możesz mu doradzić?
Nie będę mu niczego doradzać, bo to sprawa osobista, on to przeżywa. Co do gwizdów, uważam to za mało pożądany gest, nawet niesłychany, gdy mówimy o profesjonaliście, który zawsze dawał z siebie wszystko, przynajmniej przez 20 lat gry dla Realu. On otrzymał wiele, ale też wiele dał. Niektóre ikony, niektórzy zawodnicy nie zasługują na coś takiego.

Z jakim nastawienie przyjeżdża Juventus?
Przekroczyliśmy najlepsze prognozy. A jeśli chodzi o mecz, kiedy jesteś 90 minut od finału, to niezależnie od przebytej drogi możesz przegrać. Każdy z nas ma w sobie to marzenie, ale zdajemy sobie sprawę, że jedynym sposobem na jego zrealizowanie, jest wyjście i gra w piłkę. Musimy zrobić to jak najlepiej potrafimy. Trzeba zrobić swoje, żeby potem nie płakać.

Umiesz już wyłączyć emocje przy takim meczu?
Nie… Gdyby tak było, musiałbym odstawić ten sport na bok, ale to prawda, że doświadczenie pomaga. Niektóre uczucia się powtarzają, doskonale wiem co na nas czeka. Szykuje się 90 długich minut.

Jak możesz opisać ten mecz?
To wielki powód do dumy dla Juve. Nie tylko dla zawodników, ale klubu, trenerów i kibiców. Wiemy ile znaczą te rozgrywki i cierpieliśmy, gdy nie mogliśmy za wiele w nich znaczyć. Teraz mamy taką szansę dzięki własnym zasługom. Najważniejsze to skończyć mecz bez wyrzutów sumienia.

Masz z Ikerem rachunki do wyrównania za serie rzutów karnych?
W tym meczu wszyscy zawodnicy łącznie z bramkarzami będą starać się pokazać z jak najlepszej strony. Jeśli dojdziemy do karnych, to obaj możemy odegrać wielkie role. Obaj przeżyliśmy takie momenty. Obrona karnego to sposób na odwdzięczenie się kolegom za ich pracę.

Pogba będzie wielkim wsparciem?
Może dać nam szansę na zmianę gry. Jeśli zagra przez 60-70 minut na wielkim poziomie, to może rozjaśnić naszą sytuację.