Villarreal młodzieżowym mistrzem Hiszpanii

Real Madryt odpadł w półfinale

Walka o młodzieżowe mistrzostwo Hiszpanii była niezwykle zacięta do samego końca. Niestety, Real Madryt nie zdołał obronić tytułu. Królewscy w półfinale przegrali z Espanyolem 1:2. W tym spotkaniu zabrakło najlepszego strzelca Juvenilu A – Borjy Mayorala – który otrzymał powołanie z Castilli. Brak tego napastnika był odczuwalny. Blancos objęli prowadzenie po trafieniu Lazo, ale Katalończycy zdołali odwrócić losy meczu.

W wielkim finale Espanyol zmierzył się z Villarrealem. Żółta Łódź Podwodna prowadziła 2:0 do 87. minuty, lecz Papużki zdołały doprowadzić do remisu i dogrywki. Wydawało się, że o tytule mistrzowskim zdecydują rzuty karne, jednak w 117. minucie Villarreal zdobył zwycięską bramkę.

Dotychczasowy zdobywcy Pucharu Mistrzów (młodzieżowego mistrzostwa Hiszpanii – mistrzostwa do lat 19):