Barcelona i Bayern pierwszymi półfinalistami Ligi Mistrzów

Porto i PSG odpadają z Ligi Mistrzów

Znamy dwóch pierwszych półfinalistów Ligi Mistrzów. Bayern Monachium był wielkim faworytem w dwumeczu z Porto, ale pierwsze spotkanie sporo zmieniło – Bawarczycy przegrali na wyjeździe 1:3 i o awans do dalszej fazy musieli walczyć na Allianz Arena. Podopieczni Guardioli stanęli na wysokości zadania i już w pierwszej połowie dali popis, odprawiając Portugalczyków z pięcioma bramkami. Bardzo dobry występ zaliczył Thiago Alcântara, świetnie spisywał się też Robert Lewandowski, autor dwóch trafień. W przerwie Porto było zupełnie zdominowane, nie miało nawet nadziei na korzystny rezultat – z wielkiej chmury mały deszcz – to chyba najlepiej oddaje występ drużyny Lopeteguiego w pierwszej połowie. Po przerwie nie było dużo lepiej. Bayern nie strzelał bramek chyba wyłącznie ze względu na oszczędzanie rywala, ale Porto wykorzystało pasywność Bawarczyków i udało się pokonać Neuera po ładnej akcji. Kwadrans później szansę z rzutu wolnego otrzymał Xabi Alonso – były gracz Królewskich ładnym, precyzyjnym strzałem pokonał tragicznie dysponowanego Fabiano, który musiał wyjmować piłkę z siatki po raz szósty. Bayern mimo kiepskiego pierwszego meczu zupełnie zasłużenie pokonał Porto w dwumeczu.

W drugim meczu półfinałowym wszystko wydawało się być jasne jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra w rewanżu. Do gry w zespole Paris-Saint Germain wrócili Zlatan Ibrahimović i Marco Verratti, ale to nie pomogło. Barcelona użądliła Francuzów dwukrotnie – najpierw świetną akcję przeprowadził Iniesta, który wypracował doskonałą sytuację Neymarowi – Brazylijczyk jej nie zmarnował. Dwadzieścia minut później napastnika Barcelony wrzutką lewą nogą obsłużył Dani Alves i znów były gracz Santosu pokonał Sirigu. PSG było drużyną o dwie klasy słabszą niż Barcelona i zasłużenie żegna się z Ligą Mistrzów. Katalończycy natomiast po bardzo pewnych zwycięstwach nad paryżanami wyrastają na głównego faworyta do końcowego triumfu w Lidze Mistrzów.