Oceny zawodników po meczu z Rayo

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Rayo Vallecano 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. W wystawianiu not udział wzięło także 2176 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, torby gimnastycznej Realu Madryt firmy Adidas wygrał Carabanchel. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy. Skala 1-6.

Iker Casillas
Bramkarz Realu Madryt nie zaliczył może spektakularnych zawodów, ale na pewno był solidnym punktem drużyny. W pierwszej połowie dobrze się ustawiał – większość strzałów leciała w zasięgu jego rąk i właściwie gdyby jeden z tych strzałów wpuścił, bylibyśmy mocno zawiedzeni. W końcówce popisał się świetną paradą i zapracował na wysoką ocenę. Zaliczył wystarczająco dużo interwencji, żeby mu nie wypominać piąstkowania na dwunasty metr.
Daniel Carvajal
Transfer Danilo miał zmusić Hiszpana do lepszej gry i chyba się udało. Pierwsza połowa wyglądała jednak bardzo słabo – gubił krycie, zbyt łatwo odpuszczał i w defensywie przypominał raczej Marcelo z pamiętnego meczu naprzeciwko Jesúsa Navasa. W drugiej części było kilka poziomów lepiej – świetna akcja i asysta przy bramce Ronaldo, do tego drugi gola też zaczęła się od jego zagrania. Warto przypomnieć jeszcze jedyne tak ofensywne wyjście w pierwszej połowie, które mogło zmienić się w asystę, gdyby James wykorzystał świetną okazję. Ostatecznie drugą połową Dani nie tylko zmazał plamę po pierwszej, ale i sprawił, że dziś wymieniamy go wśród najlepszych w meczu z Rayo.
Raphaël Varane
Bardzo niepewny początek, ale z upływem czasu było coraz lepiej. Kilka razy Francuz zachował się pod swoim polem karnym zupełnie nie w swoim stylu – zwykle wprowadzał spokój, teraz momentami wyglądał jak tykająca bomba. Później zaliczył na szczęście sporo udanych zagrań i w drugiej połowie jego występ należy ocenić na plus.
Sergio Ramos
Jeden z jaśniejszych i chyba najbardziej niedocenianych zawodników środowego meczu. Kiedy defensywa wyglądała na zagubioną, to właśnie wicekapitan Królewskich zachowywał spokój i grał na bardzo wysokim poziomie. W drugiej części meczu pomógł pomocnikom w opanowaniu środka pola, za co też należą mu się spore brawa.
Marcelo
Brazylijczyk nie zagrał na swoim optymalnym poziomie. Niezbyt często skutecznie podłączał się do ataków i chyba nieco lepiej na lewej stronie rozumie się z Isco niż z Jamesem. Na szczęście w środę nie traciła na tym drużyna. W defensywie pojawiło się parę błędów, ale ogólnie Marcelo zaliczył poprawny występ.
Luka Modrić
Chorwat zaliczył kilka świetnych podań – w pierwszej połowie między innymi do Bale’a czy Carvajala – ale przeplatał je prostymi stratami. W drugiej części meczu – jak cała drużyna – grał już nieco lepiej i nabiegał się za trzech. Środek pola, w tym Lukita, odżył.
Toni Kroos
Pomocnicy Rayo niemal nie zostawiali miejsca Kroosowi i Modriciowi. Niemiec długimi momentami znikał, nie potrafił opanować środka i irytował niezdecydowaniem w defensywie. Na szczęście i on w drugiej części meczu wziął się w garść.
James Rodríguez
Gracz meczu! To Kolumbijczyk posłał świetne podanie do Cristiano, gdy ten był ścięty równo z trawą i to on ustalił wynik meczu. Do tego zaliczył sporo odbiorów i w pierwszej połowie był jedynym graczem, który miał jakiś pomysł na grę ofensywną. Wielki powrót Jamesa.
Gareth Bale
Z meczu z Rayo zapamiętamy kilka groźnych strzałów Walijczyka, ale też podskoczenie przy strzale Jamesa – gdyby nie to zachowanie, bramka niemal na pewno by nie padła. Do tego w końcówce powinien zaliczyć asystę, ale w świetnej sytuacji Isco uderzył wprost w Cobeńo. To trochę za mało jak na całą otoczkę z nim związaną, ale w ostatnich meczach jest poważnym zagrożeniem pod bramką rywala – mamy nadzieję, że wkrótce przekona się o tym golkiper Atlético.
Karim Benzema
W środę był najsłabszym piłkarzem Królewskich. Być może wynikało to z problemów zdrowotnych. Fakt jest jednak taki, że Karim nie potrafił wziąć na siebie gry z przodu, szybko doskakiwali do niego obrońcy, z którymi sobie nie radził. Był niewidoczny i nie był lekarstwem w pierwszej połowie – a w drugiej nie obudził się tak jak reszta drużyny. Oby w najbliższych tygodniach nie miał kłopotów ze zdrowiem, bo jest potrzebny Królewskim w najlepszej formie.
Cristiano Ronaldo
Bramka i asysta – Ronaldo nie zatrzymał się po Granadzie i był jednym z najważniejszych zawodników Realu Madryt w Vallecas. Do tego sędzia zwyczajnie zabrał mu możliwość wykonania rzutu karnego po faulu na nim samym. Miewał spore przestoje, ale niezmiennie kiedy pod bramką rywala wrzuci wyższy bieg, zatrzymanie go jest piekielnie trudne.