Zwycięstwo reprezentacji Niemiec, 90 minut Kroosa

Drużyna Löwa goni Polskę

Reprezentacja Niemiec w nie najlepszych nastrojach grała dziś w Tibilisi z Gruzją. W czterech meczach dwukrotnie zdążyła stracić punkty z niżej notowanymi rywalami, przez co dziś spoczywała na nich spora presja. Drużyna prowadzona przez Joachima Löwa nie zawiodła i po bramkach Marco Reusa i Thomasa Müllera pokonała gospodarzy 2:0. 90 minut na murawie spędził Toni Kroos, który obok Bastiana Schweinsteigera był najbardziej cofniętym pomocnikiem, Sami Khedira natomiast cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Niemcy nie rzucili się od początku meczu do ataku i mozolnie budowali akcje. Dużo czasu spędzali na połowie rywala, ale nawet gdy przenieśli się bardzo blisko pola karnego gospodarzy, brakowało decyzji o strzale lub stworzenia klarownej pozycji. Gruzja nieźle radziła sobie w defensywie, ale jej ataki można by policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero w 39. minucie wpadł pierwszy gol. Mario Götze bardzo szczęśliwie minął kilku przeciwników blisko bramki Gruzinów, wystawił piłkę do Marco Reusa, a atakujący Borussii Dortmund strzałem w krótki róg pokonał Giorgiego Lorię. Pięć minut później Niemcom znów dopisało szczęście – po podaniu od Mesuta Özila piłkę nie najlepiej przyjął Thomas Müller, ale udało mu się oddać strzał i podwyższyć prowadzenie. W drugiej części meczu Gruzja potrafiła nawet przejąć inicjatywę i na dłużej zagościć pod bramką Manuela Neuera. Tam jednak brakowało im wykończenia i szczęścia.

Niemcy nie błyszczeli i po co najwyżej średnim meczu wygrali na wyjeździe z Gruzją. W tabeli grupy D dogonili Polskę, ale mają o jeden rozegrany mecz więcej. Nikt nie może być pewny awansu i w grze poza naszymi zachodnimi sąsiadami są Polska, Szkocja i Irlandia. Toni Kroos zagrał dziś dość spokojne spotkanie, nie błyszczał szczególnie, ale też na pewno nic nie zawalił. Zagrał mniej więcej tak jak drużyna – solidnie, ale bez błysku.

Gruzja – Niemcy 0:2 (0:2)
0:1 Reus 39’ (asysta: Götze)
0:2 Müller 44’

Skład Niemiec: Neuer; Rudy, Boateng, Hummels, Hector; Schweinsteiger, Kroos, Müller (86’ Schürrle), Özil, Reus; Götze (87’ Podolski).