Bramka Lucasa Silvy dla olimpijskiej reprezentacji Brazylii

<i>Canarinhos</i> pokonali Paragwaj 4:1

Lucas Silva wciąż nie zadebiutował w dorosłej reprezentacji Brazylii, ale tak jak większość graczy Realu Madryt opuścił stolicę Hiszpanii – zagrał w olimpijskiej drużynie Canarinhos. Jego zespół pokonał Paragwaj 4:1, a pomocnik Królewskich strzelił pierwszą bramkę na 45-tysięcznym Estádio Kléber Andrade. Lucas Silva wykorzystał podanie Vicky’ego i strzelił gola głową, a jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli rezultat i schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą. Po przerwie Paragwaj odpowiedział trafieniem, ale Brazylijczycy, którzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, pokonali bramkarza gości jeszcze dwa razy.