/ as.com

Asysta Khediry w sparingu Niemiec

Toni Kroos nie zagrał ani minuty

Sami Khedira, który przegapił cztery treningi w poprzednim tygodniu z powodu zapalenia żołądka i nie został powołany na Klasyk, wyprowadził dzisiaj reprezentację Niemiec na mecz z Australią w roli kapitana. Co więcej, pomocnik wykonał świetną akcję przy trafieniu Reusa na 1:0, gdy odebrał piłkę na własnej połowie, podciągnął z nią pod pole karne rywali i wystawił atakującemu Borussii. Pochwały skończyły się jednak przy wyrównującej bramce Australijczyków, kiedy Sami zachował się dosyć pasywnie przy blokowaniu dośrodkowania przeciwnika, po którym padła bramka. Khedira boisko opuścił w 63. minucie, kiedy Australijczycy prowadzili już 2:1 po goli Jedinaka z wolnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 po bramce Podolskiego. Toni Kroos nie zagrał w tym meczu ani minuty.

Kolejne spotkanie mistrzowie świata rozegrają w niedzielę o 18:00, kiedy w ramach eliminacji w Tbilisi zmierzą się z Gruzją. W tabeli grupy D Niemcy mają po 4 kolejkach 7 punktów, podobnie jak Szkocja i Irlandia. Prowadzą Polacy z 10 oczkami.

Niemcy 2:2 Australia: