Wygrana Schalke w Bundeslidze

Niemcy przyjadą w dobrych nastrojach

Schalke w ostatnim meczu ligowym przed wtorkowym rewanżem z Realem wygrało 3:1 z Hoffenheim. Wynik w 12. minucie otworzył Christian Fuchs, a na 3:0 rezultat podwyższyły trafienia Meyera. Goście potrafili odpowiedzieć tylko golem Vollanda. Warto podkreślić dwie asysty Choupo-Motinga. W porównaniu do starcia z Realem w pierwszym składzie niemieckiej drużyny zabrakło Uchidy, Matipa czy Aogo. Pierwsi dwaj zawodnicy weszli z ławki, w drugiej połowie pojawił się także Goretzka. Schalke zajmuje w Bundeslidze 4. miejsce z 38 punktami za Bayernem (61 oczek), Wolfsburgiem (50) i Borussią Mönchengladbach (41). W niedzielę Giermkowie mogą spaść na 5. pozycję, jeśli swój mecz wygra Bayer.

W rewanżu w Madrycie nie należy spodziewać się wielkiej zmiany stylu. Trener Di Matteo zapowiada, że Schalke może osiągnąć przeciwko Królewskim pozytywny wynik, chociaż nie wspomina o awansie.

Schalke 3:1 Hoffenheim
1:0, Fuchs 12'
2:0, Meyer 41'
3:0, Meyer 54'
3:1, Volland 73'.

Skład Schalke: Wellenreuther - Höwedes, Ayhan, Nastasić - Barnetta, Höger (56', Goretzka), Neustädter, Meyer, Fuchs (36', Uchida) - Choupo-Moting oraz Huntelaar (84', Matip).