Bez intensywności, bez czterech punktów przewagi

Real Madryt – Villarreal CF 1:1

W meczu 25. kolejki Primera División Real Madryt zremisował u siebie z Villarrealem 1:1. Bramkę dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo z rzutu karnego, goście odpowiedzieli trafieniem Gerarda Moreno. Madrytczycy mieli kilka świetnych sytuacji w drugiej połowie, ale świetnie spisywał się Asenjo albo brakowało wykończenia – najlepszą okazję w końcówce zmarnował Jesé.

Villarreal od początku meczu grał bez kompleksów. Mimo że Marcelino postawił na niemal rezerwowy skład, to nie było tego widać w poczynaniach gości. W dwunastej minucie spotkania przyjezdni stworzyli znakomitą sytuację pod bramką Casillasa, ale najpierw świetnie zachował się bramkarz Królewskich, zaś przy dobitce fantastycznie na linii bramkowej interweniował Carvajal. W grze madrytczyków zdecydowanie brakowało intensywności i pomysłów na rozegranie akcji. Groźnych sytuacji pod bramką Asenjo było jak na lekarstwo. Z drugiej strony Villarreal po niezłym początku raczej zwolnił tempo gry i coraz częściej skupiał się na defensywie.

W drugiej części meczu Królewscy rzeczywiście dali z siebie więcej, grali na większej intensywności i aktywniej poruszali się w ofensywie. Wreszcie po wrzutce Bale'a Bailly złapał Cristiano zapaśniczym chwytem, a arbiter musiał wskazać na jedenasty metr. Rzut karny bez problemu wykorzystał sam poszkodowany. Chwilę później Portugalczyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale po świetnym zagraniu Bale'a trafił prosto w Asenjo. Trener Villarrealu postanowił wprowadzić Triguerosa i Vietto. Już dwie minuty później ten drugi miał spory udział przy bramce wyrównującej – jednak nie większy niż Kroos, który interweniował na tyle niefortunnie, że piłka trafiła do Gerarda Moreno, który mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Casillasa. Królewscy atakowali, jednak świetnie między słupkami spisywał się Asenjo – między innymi w bardzo efektowny sposób interweniując po dobrej główce Ronaldo.

Wreszcie po siły z ławki rezerwowych musiał sięgnąć także Ancelotti – na murawie pojawił się więc Jesé. Kanaryjczyk wprowadził nieco ożywienia, ale w 84. minucie zmarnował piłkę meczową. Błąd na przedpolu popełnił Asenjo, piłka trafiła do napastnika Realu, ale ten nie trafił do pustej bramki. Do końca meczu nic się nie zmieniło – Królewscy grali tak, jak powinni byli to czynić od początku meczu. Jednak gdy poważne ataki zaczynają się kwadrans przed końcem meczu, tego czasu później zwyczajnie brakuje.

Real Madryt – Villarreal CF 1:1 (0:0)
1:0 Cristiano Ronaldo 51' (rzut karny)
1:1 Gerard Moreno 71'

Real Madryt: Casillas; Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo; Lucas Silva (72' Jesé), Kroos, Isco (78' Illarra); Bale, Benzema (81' Chicharito), Cristiano.
Villarreal: Asenjo; Mario, Bailly, Dorado, Costa; Pina (61' Trigueros), Sergio Marcos (68' Jonathan), Moi Gómez; Campbell, Gerard, Gio (62' Vietto).